Od 16 stycznia jest nowy bon na paliwa dla kierowców. Niektórzy mogą dostać nawet 1000 zł na tankowanie

Od 16 stycznia jest nowy bon na paliwa dla kierowców. Niektórzy mogą dostać nawet 1000 zł na tankowanie

KIEROWCA zmiany mandat policja

Podaj dalej

Kierowcy od miesięcy zmagają się z wysokimi cenami paliwa w całej Europie. Form wsparcia pozwalających zaoszczędzić na tankowaniu przybywa, a jedną z nich jest bon pozwalający zatankować więcej niż jeden pełen bak paliwa. To niezależnie od jego rodzaju.

Bon na dofinansowanie tankowania paliwa to czasem aż 1000 złotych

W Europie pojawiła się nowa forma dofinansowania do kosztów paliwa dla kierowców. Uruchomiono ją 1 stycznia, a zatankować za darmo ponad jeden bak można do końca lutego. Jak w przypadku każdego dofinansowania jest ono skierowane do określonej grupy kierowców i wymaga złożenia wniosku.

Nowa forma wsparcia obejmuje kierowców, którzy korzystają z samochodów na dojazdy do pracy. Pełną kwotę uzyska każdy z kierowców w gospodarstwie domowym. Mówiąc prościej, jeżeli mąż i żona korzystają z samochodu na dojazdy do pracy, to każde z nich otrzyma bon o wartości 500 zł. Czyli w sumie wsparcie wyniesie 1000 zł. Brzmi fantastycznie, a kto może i gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie?

100 euro na paliwa
Pixabay

Wniosek online wypłata po 8 dniach, a wsparcie dla nielicznych Polaków

Dopłata do paliwa obejmuje niestety tylko pracującą francuską Polonię i obywateli Francji, o niskich dochodach. Chętni na nowe dofinansowanie bez względu na dochody mogą składać wnioski, na stronie impots.gouv.fr. Wniosek wymaga podania danych tj. numer podatkowy i numer rejestracyjny samochodu.

W przypadku, gdy w gospodarstwie domowym kilka osób korzysta z samochodu na dojazdy do pracy, każda z nich osobno składa wniosek. Do dokumentów należy dołączyć oświadczenie, w którym potwierdza się fakt korzystania z samochodu w celu dotarcia do pracy.

Wypłata trafia na konto bankowe po upływie 8 dni od złożonego wniosku. Kierowca ma czas do końca lutego na to, by skorzystać z bonu  o wartości 100 euro na paliwo. Termin składania wniosków startuje 16 stycznia i upływa przed 28 lutego.

NIE PRZEGAP

Policjanci ruszają na kontrole. Wystarczy, że zajrzą w jedno miejsce w samochodzie, a mandat wyniesie 500 zł

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News