Od 1 kwietnia zniżka na paliwo. Kierowcy zaoszczędzą na jednym tankowaniu 43 zł

Od 1 kwietnia zniżka na paliwo. Kierowcy zaoszczędzą na jednym tankowaniu 43 zł

podatek ceny paliwa stacja paliw

Podaj dalej

Paliwo to dziś spory wydatek dla kierowców, zwłaszcza dla właścicieli samochodów z silnikiem diesla. Olej napędowy w ostatnich dniach jest rekordowo drogi i wielu miejscach droższy od benzyny. W wielu przypadkach państwa starają się pomóc kierowcom w tym trudnym czasie. W Polsce gwałtowny wzrost cen nadal hamuje tarcza.

Kierowcy we Francji  dostaną zniżkę za paliwo

Pakiet pomocy francuskiego rządu pozwoli kierowcom nieco ograniczyć wydatki na paliwo. Kampania potrwa przez cztery miesiące i co ważne wypada podczas wyborów prezydenckich w tym kraju.

Od 1 kwietnia część opłaty za każdy litr paliwa pokrywa państwo. Pakietem pomocowym wartym miliardy Francja chce złagodzić obciążenia nie tylko kierowców, ale firm transportowych i rolników.

Premier Jean Castex powiedział gazecie „Le Parisien”, że od 1 kwietnia, zaplanowano zniżkę w wysokości 15 centów na litr paliwa (0,72 zł). W przypadku samochodu z 60-litrowym bakiem oznacza to oszczędność 9 euro (43 zł) na jednym tankowaniu.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Ceny na wyświetlaczach stacji pozostaną bez zmian

Według n-tv.de Castex powiedział, że kierowcy otrzymają zniżkę bezpośrednio w punkcie sprzedaży, chociaż normalna cena na wyświetlaczach pozostanie bez zmian. Kierowcy otrzymają zniżkę dokonując zapłaty za każdy z rodzajów paliwa.

Premier zwrócił się z apelem do firm i dystrybutorów paliwa o dodatkowy gest, który umożliwi dalsze obniżki cen dla kierowców.
Prezydent Francji Emmanuel Macron już zasygnalizował, że będzie działał na rzecz obniżenia cen. W przyszłym miesiącu staje przed szansą na reelekcję.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News