Od 1 czerwca kierowcy dostaną specjalny bilet zamiast paliwa. Będą na nim jeździć po całym kraju

Od 1 czerwca kierowcy dostaną specjalny bilet zamiast paliwa. Będą na nim jeździć po całym kraju

bilet dla kierowcow oszczędności paliwa

Podaj dalej

Wśród wielu rozwiązań mających zrekompensować wysokie ceny paliwa, pojawił się ciekawy pomysł- mianowicie bilet miesięczny. Teraz nabiera on realnego kształtu i jak pisze rbb24, pojawi się już w czerwcu. To oznacza, że właściciele samochodów w Niemczech będą mogli tanio podróżować po całym kraju.

Jedyne 42 złote na transport publiczny i zero tankowania paliwa przez miesiąc

Bilet za 9 euro zamiast paliwa do baku powinien się pojawić już 1 czerwca i będzie obowiązywał w całych Niemczech. To oznacza, że transport regionalny odciąży kierowców i pozwoli im zaoszczędzić na wydatkach. Regionalnie ograniczona ważność biletu okazałaby się niepraktyczna.

„Bilet za 9 euro musi być ważny w całym kraju” – powiedział dziennikowi RND [rnd.de] ekspert ds. ruchu drogowego SPD w Bundestagu, Martin Kröber „W przeciwnym razie osoby dojeżdżające do pracy przekraczające granice krajów związkowych i stowarzyszeń taryfowych są w niekorzystnej sytuacji”

Ze względu na konieczność przeprowadzenia procesu legislacyjnego data 1 czerwca jest najwcześniejszą z możliwych.

bilet dla kierowcow oszczędności paliwa
fot.freepik.com

Rząd zapłaci za bilet 2,5 miliarda euro

W związku ze wzrostem cen energii i paliw rząd federalny planuje sfinansować bilet na transport regionalny dla wszystkich obywateli na trzy miesiące. Koszt zakupu jednego biletu to jedyne 9 euro miesięcznie (41,77 zł). Bilet jest częścią pakietu pomocowego, zaprezentowanego trzy tygodnie temu.

Wystarczy jedna szybka decyzja na szczeblu federalnym, a kierowcy i obywatele będą mogli skorzystać z biletów przez całe wakacje. Według informacji rbb24 Bundestag ma głosować nad projektem ustawy 18 lub 19 maja, a Bundesrat 20 maja.

Wszyscy posiadacze biletów miesięcznych na komunikację otrzymają kredyt lub zwrot różnicy między opłatą migawki a biletem za 9 euro. W Berlinie taki bilet to świetna reklama i zachęta do przesiadki na komunikację miejską.

Według raportu RND bilety powinny być dostępne online, w aplikacji Deutsche Bahn Navigator i przy kasie, ale prawdopodobnie nie będą dostępne w automacie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News