Nowe Audi S3 i stare RS3 spotkały się na torze. W wyścigu hot hatchy, nie zabrakło mocy benzyny [WIDEO]

Nowe Audi S3 i stare RS3 spotkały się na torze. W wyścigu hot hatchy, nie zabrakło mocy benzyny [WIDEO]

Audi S3 czy RS3

Podaj dalej

Z wielką niecierpliwością czekamy na każdy odcinek zmagań na torze Matta Watsona. Teraz nadszedł czas na wyścig prawdziwych Audi Hot Hatchy! Mamy tu nowe S3, walczące ze starym Audi RS3. Stary ale jary RS ma przewagę dzięki mocy, w większej 2,5-litrowej piątce z turbodoładowaniem, która zapewnia rewelacyjne brzmienie, 340 koni mechanicznych i 450 Nm.

Po trzech wyścigach było jasne, że Audi S3 to silna konkurencja

Nowa, już czwarta generacja Audi S3, ma wystarczające osiągi, aby zadowolić większość kierowców. Pod maską drzemie 2-litrowy,  turbo doładowany czterocylindrowy silnik, który generuje moc 310 KM i 400 Nm. Moc na wszystkie cztery koła, przekazuje siedmiobiegowy i dwusprzęgłowy automat.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Gorące RS3 z 2012 roku, ma niewielką przewagę momentu obrotowego, więc na papierze jest faworytem tego wyścigu. Zmienne sprowadzają się do szczegółów, takich jak przełożenia i ulepszenia techniczne.

Wyścig drag miał na celu sprawdzić, czy te cyferki rzeczywiście robią jakąś różnicę. W związku z tym oba hot hatche oprócz tradycyjnego wyścigu na 1/4 mili, wzięły udział w starcie z rolki i teście hamulców.  Czy najnowsze S3 okaże się  zwycięzcą ?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News