Niskobudżetowe auta jak Dacia, zyskają mocnego konkurenta. Takiego samochodu nikt się chyba nie spodziewał [WIDEO]

Niskobudżetowe auta jak Dacia, zyskają mocnego konkurenta. Takiego samochodu nikt się chyba nie spodziewał [WIDEO]

CityTransformer-czy Dacia

Podaj dalej

Budżetowa marka Dacia zapoczątkowała prawdziwy wyścig pomiędzy producentami samochodów, którzy starają się ją naśladować oferując klientom odpowiedniki tanich samochodów z Rumunii. W 2024 roku zobaczymy na ulicach coś taniego i kompletnie innego pojazdów jakie już znamy.

Dacia Sandero, czy składany mikrosamochód?

To bynajmniej żaden wymysł, bo Dacia będzie miała kompletnie różnego od siebie rywala- składany mikrosamochód. Promująca go marka chce, by pojawił się na rynku już w 2024 roku. Określenie „Transformers” nabiera tutaj podwójnego znaczenia, bo ten pojazd stworzyły dwie firmy: francuska Segula Technologies i izraelska City Transformers.

ct1 czy dacia
CT

Inżynierowie i eksperci od mobilności postawili na elektryka z 200 km zasięgiem, którego już raz pokazali na targach w Monachium. Kiedy trafi na rynek w 2024 może sukces Dacii nieco skomplikować.

cd.tekstu pod grafiką

Dacia czy CT1

CT-1 dostępny już za 3 lata

Dzieło jakie powstało ze współpracy dwóch firm można składać. CT-1, bo tak się nazywa, to idealna propozycja na własnego Transformersa do miasta. Świetnie się bowiem sprawdzi na zatłoczonych parkingach i wąskich uliczkach.

To dlatego, że w stanie kompaktowym szerokość nadwozia ma całe 1000 mm. W trakcie jazdy szerokość może wzrosnąć prawie półtora razy – do 1480 mm. Fakt, że potrafi się składać znajdzie świetne zastosowanie w ulicznych korkach i parkingach.

cd.tekstu pod grafiką

dacia czy CT1 składany samochód

Mini samochód waży teraz jedynie 590 kilogramów i potrafi osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę (po złożeniu 45). Pod tym względem najskromniejsza Dacia wypada lepiej.

Samochód trafi do oferty elektryków w cenie 16 000 euro (77 305,20 zł). Kto zamówił auto przed premierą zyskał , ale przy przedpremierowym zamówieniu właściciela składany mini-elektryk będzie kosztował o 3,5 tys. euro taniej. Przy składaniu zamówienia wymagany jest depozyt w wysokości 150 euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News