Niemożliwe nie istnieje. Rivian R1S, właśnie złamał prawo grawitacji [WIDEO]

Niemożliwe nie istnieje. Rivian R1S, właśnie złamał prawo grawitacji [WIDEO]

Rivian łamie prawo grawitacji Tesla i Elon Musk tego nie maja

Podaj dalej

Rivian, amerykański producent samochodów elektrycznych, wciąż pracuje nad realizacją dostaw swoich pojazdów. Testy idą bardzo dobrze, o czym świadczy niedawno opublikowany film. Takich możliwości nie posiada żadna Tesla.

Elon Musk powinien obejrzeć to nagranie

Dyrektor generalny firmy RJ Scaringe, przebywa w Moab, w stanie Utah, gdzie testuje całkowicie elektrycznego SUV-a. To idealne tereny, do tego by wypróbować jego możliwości. Jak okiem sięgnąć, stromych formacji skalnych w Moabu nie brakuje.

Aby zdobyć świadectwo imponującej specyfikacji Riviana i możliwości terenowych, Scaringe and Company, postanowili zdobyć wyjątkowo strome wzgórze. Nie na darmo firma, promuje swoje pojazdy jako idealne dla poszukiwaczy przygód.

Tesla Cybertruck, ma oferować alternatywę dla trybu kraba, który ma Hummer EV. Na razie Elon Musk,  może jedynie pozazdrościć konkurencji,  takich terenowych zdolności.

Rivian łamie prawo grawitacji Elon Musk tego nie ma
Twitter RJ Scaringe

Będziesz w szoku jak łatwo R1S, wspina się na formację skalną

Film zamieszczony na Twitterze, pokazuje jak Rivian R1S , przeciwstawia się sile grawitacji i logice podczas wspinaczki po skale. Ta wydaje się być niesamowicie stroma i na pierwszy rzut oka, niemożliwa do zdobycia.

Elektryczny SUV, nie miał problemów ze wspinaniem się pod górę i świetnie sobie poradził z bardzo stromym wzniesieniem. Co prawda, w kilku miejscach słychać piski, spowodowane utratą przyczepności, ale samochód ani razu się cofnął.

Jak na elektryka Rivian R1S, ma naprawdę imponujące właściwości. W rezultacie, nie mamy wątpliwości, czy pojazd poradzi sobie z najtrudniejszymi warunkami terenowymi, jakie oferuje świat.

Rivian łamie prawo grawitacji
Twitter RJ Scaringe

Inżynierowie RJ Scaringe wykonali świetną robotę

Rivian R1S radzi sobie świetnie w tak trudnym terenie, dzięki swojej rewolucyjnej konstrukcji. SUV ma kąt natarcia 34,3 stopnia, co sprawia, że ​​trudne tereny nie budzą wątpliwości, jeśli chodzi o to, czy nie będą dla niego zbyt wymagające.

Prześwit, wynosi prawie 38 cm a kąt przechyłu bocznego 28,9 stopnia, w związku z tym, właściciele nie martwią się uszkodzeniem podwozia. Tereny testowe wybrano nieprzypadkowo, bo inżynierowie docelowo chcą stworzyć serię pojazdów, które rzucą wyzwanie stromym i wymagającym formacjom skalnym.

Rivian R1S trafi do klientów jeszcze w tym roku. Firma jako dodatek, oferuje pakiet Adventure and Explore. Cena za R1S zaczyna się od 70 000 USD. Dwie ostatnie konfiguracje pojazdu, trafią do klientów w styczniu 2022 roku.

Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak zobaczyć jak elektryczny SUV, wspina się po niemalże pionowej ścianie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News