Nie ważne jak głupio wygląda. Nie uwierzysz, jak obłędnie szybki jest stary Nissan Sunny [WIDEO]

Nie ważne jak głupio wygląda. Nie uwierzysz, jak obłędnie szybki jest stary Nissan Sunny [WIDEO]

1500 konny nissan

Podaj dalej

Jeżeli hasło „obłędnie szybki” samochód nijak nie pasuje Ci do modelu, jakim jest Nissan Sunny, to mało widziałeś. Ten konkretny egzemplarz może i nawet wygląda głupio, ale to, co ma pod maską budzi szacunek.

Stary Nissan Sunny robi świetnie to do czego został zbudowany

Szalone moce to zjawisko obce właścicielom takich samochodów jak Nissan Sunny. Jedynie 3-drzwiowa wersja japońska Pulsar z 2-litrową jednostką pod maską oferowała moc 230 KM. Produkcję modelu zakończono w 1995 roku, a zastąpił go Nissan Almera.

Nieznane są jednak moce tunerów, które potrafią zdziałać cuda. Tak jak w przypadku tego egzemplarza w jaskrawej pomarańczowej szacie. Nie tylko wyglądem nie przypomina fabrycznej wersji. Osiągi tego samochodu przyprawiają o zawrót głowy, co pokazał w swoim wideo na YouTube Automotive Mike.

Stylizacja ze spuchniętymi błotnikami, podrasowany przód i tył oraz szerokie opony, sprawiają, że wygląda nieco infantylnie. W rzeczywistości nie o styl tutaj chodzi, a jak zobaczysz zmodyfikowane hamulce, będziesz wiedział, że lepiej z nim nie zadzierać.

nissan synny silnik 1500 KM

Podrasowany 1500-konny stary hatchback jest najszybszy na świecie

Kiedy patrzysz jak grube opony ma Nissan Sunny nie masz wątpliwości, że ma lepszą przyczepność od twojego samochodu i szybciej startuje.
Z tyłu jak widzisz ma zamontowany spadochron, co oznacza, że potrzebuje dodatkowego wsparcia aby się zatrzymać. Nawet zmodernizowane hamulce, mogą okazać się niewystarczające, gdy samochód włada mocą 1500 koni mechanicznych.

nissan sunny 1500 KM

Opis klipu wskazuje na to, że poprawiony przez LCE Performance samochód włada obłędną mocą 1500 KM. W rezultacie Nissan Sunny robi świetnie to, do czego go zbudowano. Sprint po prostej pokazuje, że potrafi pokonać dystans pół mili w czasie mniej więcej 15 sekund. Maksymalna prędkość wyjściowa tego egzemplarza wynosi 308,21 km/h.

Jak wypada w starciu z szybkimi maszynami jakie widzisz w tle? Też chcielibyśmy wiedzieć. Niestety jak zobaczysz jedynym rywalem Nissana był zegar odmierzający czas.

 

Zabrał zmodyfikowane Audi RS7 na autostradę. Te liczby i dźwięk to jakiś obłęd! [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News