Nie 3600 zł, a 1600 zł na zimę. Taki dodatek dla tysięcy rodzin i seniorów popłynie na konta 31 października

Wysoka inflacja powoduje znaczny wzrost wydatków, na dodatek dochody realnie są coraz mniej warte. Dla tysięcy rodzin taka sytuacja oznacza kryzys w budżecie domowym. Potrzeba wsparcia ich w tej trudnej sytuacji jest konieczna. Dofinansowanie od państwa jest dla wielu rozwiązaniem, z jakiego chętnie korzystają. Na zimę będzie takie kolejne.

dodatek na zime
Podaj dalej

Dodatek na sezon zimowy to nie 3600 a 1600 zł – gdzie Polacy taki dostaną?

Nie jest tajemnicą, że Polacy pobierają świadczenia tj. dodatek na dziecko z programu 500 plus, czy zasiłek na dziecko. To po to, by odciążyć portfel wydatkami związanymi z wychowaniem pociech. Dodatek na pokrycie rosnących kosztów życia zimą też trafi do wielu z nich. Zaplanowano takie wsparcie dla milionów rodzin. Między innymi dla tych pobierających zasiłek na dziecko, czy dla bezrobotnych.

Taki dodatek stanowi ważne finansowe wsparcie uwzględniane w planowaniu corocznych finansów państwa w Wielkiej Brytanii. Otrzymane 300 funtów (1600 zł) można wydać dowolnie. Kto może się starać o takie pieniądze i jakie są kryteria?

dodatek dla rodzin
fot. freepik

Przelewy trafią na konta w okresie od 31 października do 19 listopada

Zimowy dodatek dla rodzin, który otrzymają również Polacy w Wielkiej Brytanii to wsparcie od państwa, które wypłaca im w transzach. To w sumie 900 funtów w ciągu roku do wydania na rosnące koszty utrzymania. Gospodarstwa domowe Polaków, aby je otrzymać muszą korzystać ze świadczeń tj. zasiłek na dziecko.

Wśród innych świadczeń, które uprawniają do otrzymania 300 funtów, znajdują się także:
-Kredyt uniwersalny
-Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach
-Zasiłek z tytułu zatrudnienia i wsparcia uzależniony od dochodów
-Wsparcie dochodu
-Kredyt emerytalny
-Pracowniczy kredyt podatkowy.

Co ważne wszystkie tego typu płatności nie obciąża się podatkiem. Nie wlicza się ich także do limitu świadczeń i nie mają żadnego wpływu na istniejące świadczenia. Takie pieniądze jak podał oficjalnie Departament Pracy i Emerytur (DWP) trafią na konta uprawnionych od 31 października do 19 listopada 2023 r.

Dodatkowo uprawnione gospodarstwa domowe z emerytami otrzymają płatność w wysokości 300 funtów. To dodatek do Zimowego Zasiłku na Paliwo.

Kolejna transza z puli 900 funtów trafi do nich wiosną 2024 r. Będzie to 299 funtów. Czytaj także:Seniorzy na taki dodatek czekali i dostaną go w 2024 r. Będzie czterocyfrowy i niezależny od dochodu

Przeczytaj również