Nawet 4700 zł dopłaty za drożyznę dla gospodarstw domowych. Są już daty oraz informacje, kto je dostanie bez wniosków

Nawet 4700 zł dopłaty za drożyznę dla gospodarstw domowych. Są już daty oraz informacje, kto je dostanie bez wniosków

dopłaty za drozyzne UK

Podaj dalej

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy miliony gospodarstw domowych mogą liczyć na dopłaty do drożyzny w rachunkach i kosztach życia. Pierwsze wypłaty trafią na konta tej wiosny, ze względu na to, że dopłaty podzielono na trzy raty. Terminy są już znane, podobnie jak lista uprawnionych do finansowego wsparcia. Są na niej Polacy spełniający poniższy wymagania.

Pierwsza rata dopłaty wyniesie blisko 1600 zł

Dopłaty stanowiące wsparcie z tytułu rosnących kosztów utrzymania mogą uzyskać Polacy, w zależności od dochodów i miejsca zamieszkania. Rządowe wsparcie dla niektórych rodzin wyniesie w tym roku ponad 7100 zł, o ile kwalifikują się do wielu różnych form wsparcia obowiązujących w Wielkiej Brytanii.

Płatności już zaplanowano i nie wymagają one wniosków. Konieczne są zaś kryteria dochodowe, od których uzależniono finansową pomoc. Jak ogłosił brytyjski rząd i media, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy miliony gospodarstw domowych otrzymają płatności z tytułu rosnących kosztów utrzymania.

Pierwsza płatność w wysokości 301 GBP (1600 zł) pojawi się już niedługo, bo między 25 kwietni a 17 maja. Kolejna w wysokości 300 GBP (1595 zł) jesienią, a ostatnią wiosną 2024 r. w wysokości 299 GBP (1589 zł). Łączny koszt wsparcia to 900 GBP.

Jak uważają rządzący w Wielkiej Brytanii, to pozwoli na chwilową ulgę w budżetach domowych w trudnym czasie, gdy panuje wysoka inflacja.

doplaty na paliwa jedzienie uk
Pixabay

Jakie warunki powinni spełnić Polacy żyjący na Wyspach, by taki dodatek uzyskać?

Gospodarstwami domowymi kwalifikującymi się na wsparcie są te, które pobierają albo są uprawnione do poniższych świadczeń:

-Universal Credit -Pożyczka uniwersalna
-Pension Credit -Kredyt emerytalny
-Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach
-Zasiłek z tytułu zatrudnienia i wsparcia uzależniony od dochodów
-Income Support- wsparcie dochodu
-Working Tax Credit- ulga podatkowa dla pracujących,
-Zasiłek na dziecko.

Ci, którzy kwalifikują się rządowe wsparcie otrzymają je automatycznie. Beż żadnych wniosków. Będą je mogli wydać na paliwo, jedzenie i rachunki. W rezultacie nie muszą robić nic, by uzyskać finansowy oręż do walki z inflacją. Zwłaszcza że oprócz dodatku od drożyzny nadal im przysługuje co najmniej jedno z powyższych świadczeń.

źródło: SKYNEWS

NIE PRZEGAP

Ta obowiązkowa dla kierowców opłata wkrótce wzrośnie. Kary dla zapominalskich również – mandat 1120 zł i ponad 7000 zł ekstra

Już w piątek wielka finansowa niespodzianka. Seniorzy dostaną kolejny dodatek- to będzie rekordowa gotówka na kontach

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News