Nastolatek w Tesli ofiarą agresji drogowej. Policja nie zareagowała na zgłoszenie o pościgu [WIDEO]

Nastolatek w Tesli ofiarą agresji drogowej. Policja nie zareagowała na zgłoszenie o pościgu [WIDEO]

agresywny pościg za kierowcą Tesli

Podaj dalej

W dobie nadchodzącej dominacji samochodów elektrycznych nie wszyscy są fanami elektryków Tesli. Część z nich jak widać, nie radzi sobie z nadmiarem negatywnych emocji i decyduje się na posunięcia niezgodne z prawem. Czasami można odnieść wrażenie, że samochody do Elona Muska, stają się obiektem prześladowań ze strony właścicieli samochodów spalinowych.

Nagranie „Nothing’s gonna stop us”  w Tesli rozwścieczyło kierowców

Jak pisze Autoevolution, młody kierowca w Tesli Model 3 zupełnie niespodziewanie stał się ofiarą agresji ze strony kierowców pickupów spalinowych. Przypadkowe spotkanie przerodziło się w niebezpieczny pościg, a kierowca elektryka w pewnym momencie poczuł się zagrożony.

Kierowca Tesli Model 3 wcześniej wyjechał z parkingu restauracji fast food i podążał samochodem słuchając muzyki. Utwór „Nothing’s gonna stop us” prawdopodobnie nie spodobał się właścicielom pickupów przebywających na parkingu.

Wystarczyło kilka sekund, aby jeden z kierowców parkujących półciężarówek ruszył za młodym kierowcą Tesli, rzucając w kierunku elektryka resztkami jedzenia.

kierowca tesli ofiarą agresji drogowej
YouTube Wham Baam Teslacam

Próbował przyspieszyć by zgubić agresorów

Film pokazuje młodego właściciela Tesli, który przyspiesza swoją Teslą, by zgubić pościg ale mu się nie udaje. W kierunku jego samochodu lecą nieidentyfikowane przedmioty, a tuż za samochodem elektrycznym podąża biały pickup Chevroleta.

Każda z prób zgubienia pościgu kończyła się niepowodzeniem, więc młody kierowca po 20 minutach pościgu zadzwonił na policję. Operator 911 po zadaniu kilku pytań nie wysłał patrolu na pomoc.

Publikacja materiału wideo zarejestrowanego przez system kamer Tesli wywołała lawinę komentarzy. Pojawiły się sugestie by poprosić o rejestr połączeń i pozwać policję za brak reakcji.

„Niestety, taka jest rzeczywistość jeżdżenia pojazdem elektrycznym nawet 40 minut od Los Angeles. Nie życzyłbym tego żadnemu właścicielowi EV, zwłaszcza 16-letniemu właścicielowi EV” – napisał pod nagraniem jeden z właścicieli Tesli

Cała sytuacja na szczęście dla młodego kierowcy skończyła się jedynie na strachu. Gdyby sprawa agresywnych kierowców pickupów trafiła do sądu, mogą stracić prawo jazdy i zapłacić grzywnę w wysokości 1000 dolarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News