Naprawy samochodów tylko dla bogatych. Lwia część warsztatów planuje podwyżki w tym roku

Naprawy samochodów tylko dla bogatych. Lwia część warsztatów planuje podwyżki w tym roku

naprawy samochodów tylko dla bogatych

Podaj dalej

Sytuacja na świecie prawdopodobnie spowoduje, że kierowcy zapłacą dużo więcej za naprawy samochodów. Zmiany w cennikach mogą się pojawić już najbliższych miesiącach, w związku z drastycznie rosnącymi kosztami życia, prądu, części i ogrzewania. Podwyżki są konieczne, jeśli warsztaty chcą przetrwać.

Ponad połowa warsztatów chce podnieść ceny za naprawy samochodów

Wysokość rachunków za prąd, drogie paliwa i rosnące koszty utrzymania wpłynęły na sektor napraw samochodów. Sytuacje dodatkowo skomplikowała mniejsza ilość badań technicznych oraz niedobór części. Dlatego mechanicy będą chcieli podnieść wysokości płat za dokonane naprawy.

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że serwisowanie samochodów będzie droższe w wyniku rosnących kosztów utrzymania. To być albo nie być wielu serwisów i warsztatów. Ich właściciele już bowiem widzą, że kierowcy oszczędzają na naprawach samochodów w dobie kryzysu.
Dziewięciu na dziesięciu zaobserwowało, że liczba chętnych na coroczny serwis, z roku na rok jest sporo mniejsza.

naprawy samochodów kryzys
Pixabay

Kierowcy oszczędzają na czym się da- klimatyzacji, wymianie oleju i ważnych częściach

Właściciele serwisów zauważają znaczny spadek zapotrzebowania na takie usługi jak serwis klimatyzacji, wymiany oleju, opon, tarcz hamulcowych, a nawet piór do wycieraczek.

Zdarza się jednak, że dużą przeszkodę stanowi brak części  i długi termin dostaw. Taka sytuacja przyczyniła się do tego, że serwis trzeba było zamykać, bo klienci naprawili samochód tam, gdzie problemu z częściami nie było.

Najbliższe miesiące będą szczególnie trudne, jeśli chodzi o rentowność firm zajmujących się naprawami i serwisem samochodów. Dlatego podwyżki są konieczne. Dla kierowców oznacza to jedno- utrzymanie samochodu będzie jeszcze droższe. W rezultacie przyjdzie stanąć w obliczu dylematu naprawiać samochód, czy oszczędzać, by gospodarstwo domowe mogło funkcjonować.

W obliczu rosnących cen energii i ciepła, a co za tym idzie żywności w sklepach, naprawa samochodu będzie stanowić prawdziwy dylemat. Co przełoży się na stan samochodów poruszających się po drogach.

Wiadomo, o ile zdrożeje prąd w Polsce. Właściciele samochodów elektrycznych nie będą spać spokojnie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News