Najszybszy SUV od Audi ściga się ze sportowym R8. Ktoś tego starcia bardzo pożałował [WIDEO]

Najszybszy SUV od Audi ściga się ze sportowym R8. Ktoś tego starcia bardzo pożałował [WIDEO]

Audi RSq8 i R8 drag race

Podaj dalej

Audi Q8 bezsprzecznie jest świetnym samochodem użytkowym, a RSQ8 to najdoskonalsza wersja samochodu sportowego w stylu coupe. Mistrzowski model od Audi Sport, tym razem z radością mierzy się z królem marki- R8 i najbardziej ekscytującym małym samochodem- Toyotą GR Yaris.

Audi RSQ8 ostro ciągnie z linii startu by dotrzymać kroku R8

Doskonała aerodynamika dopracowana przez inżynierów Audi Sport sprawia, że kuzyn Lamborghini Urus to genialny użytkowy samochód. Dziś króluje nad każdym innym użytkowym modelem z czterema pierścieniami, bo ma pod maską doskonały 4-litrowy silnik V8 o mocy 600 KM i 800 Nm.

Audi RS Q8 to najdoskonalsza wersja auta w stylu coupe. Jeśli chcesz docenić jej urok musisz mieć jedynie 658 000 zł, jeśli się nie skuszi na jakąś z dodatkowych opcji. Ubrany w lakier Navarra Blue za który będziesz musiał dopłacić, obłędnie kosi rywali w wyścigach drag.

Jak zobaczysz na poniższym wideo chętnych do pokonania ciężkiego SUV-a, którego silnik dzielnie wspiera 8-stopniowa przekładnia automatyczna Tiptronic, nie brakuje. Jest rasowy sportowy samochód  Audi R8 i genialny model od Toyoty- GR Yaris. To  bez wątpienia najbardziej ekscytujący mały model,  jaki możesz dziś kupić.

R8 z centralnie umieszczonym silnikiem, to mistrz sprintu producenta z Ingolstadt, ale RSQ8 jest najszybszym SUV-em, który pokonał „zielone piekło” w czasie 7 minut, 42 sekund i 253 setnych. Kiedy zobaczysz, jak przyspiesza R8 za linią startu będziesz wiedział, że silnik V10 i doskonała aerodynamika wiele mogą zdziałać.

Audi R8 i RSQ8 wyścig

Czy kolejnego rywala od Toyoty z know-how WRC można lekceważyć?

Kolejnym rywalem mocarnego SUV-a jest subkompaktowy hatchback. Toyota GR Yaris to hit wśród ekscytujących małych samochodów i sprzedaje się lepiej niż ciepłe bułeczki.

Toyota GR Yaris, z najmocniejszym obecnie produkowanym trzycylindrowcem z turbodoładowaniem, ma w papierach moc 261 KM ale wiemy, że potrafi wykrzesać więcej. Osiąga setkę w czasie 5 sekund, ma manualną skrzynię biegów i  niewielką wagę porównaniu do SUV’a. W trybie sport staje się prawdziwym łobuzem.

audi rsq8 i toyota gr yaris

Czy zaprojektowany, by radzić sobie jak nikt inny dzięki know-how WRC, japoński interloper dotrzyma kroku Audi RS Q8? Kończy wyścig drag w 21,7 sekundy. Sprawdź, czy warto sobie zawracać głowę ciężkim SUV-em.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News