Najmocniejsze elektryki od Audi, Porsche i Tesli, zmierzyły się na torze. To nagranie nie śmieszy jedynie Elona Muska [WIDEO]

Najmocniejsze elektryki od Audi, Porsche i Tesli, zmierzyły się na torze. To nagranie nie śmieszy jedynie Elona Muska [WIDEO]

Porsche Audi Taycan dragrace carwow

Podaj dalej

Na ten wyścig czekaliśmy! Nie trzeba być fanem samochodów elektrycznych, by chcieć obejrzeć to nagranie. Wszyscy, którzy mieli okazję spróbować jak jeżdżą elektryki, kochają je za ich zdolność natychmiastowego wciśnięcia cię w fotel. W wyścigu po klientów Tesli od jakiego czasu startuje Volkswagen. W związku z tym, spotkanie w wyścigu na 1/4 mili Porsche Taycan, Audi RS e-tron GT oraz Tesli Model S Performance, to nie lada gratka.

Gorące elektryki w najcichszym DRAG RACE, to niezapomniane przeżycie

W kolejnym wyścigu na 1/4 mili redaktora CarWow, wystąpiły trzy najmocniejsze samochody elektryczne. Tradycyjnie zmierzyły się na starcie z kreski, w teście hamulcy i starcie z rolki.

Audi RS e-tron GT, ze stajni Volkswagen Group, ma dwa silniki, po jednym na każdej osi i napęd na wszystkie koła. Waży 2340 kg i generuje moc 646 KM i 830 Nm momentu obrotowego.

Porsche Taycan waży więcej od czołowego EV ścigacza Audi, o 40 kg.Poza tym jest niemal identyczne z RS e-tron GT. Posiada tę samą konfigurację z dwoma silnikami, ale nieco większą moc 687 KM i 850 Nm.

Pozorny król tego trio, czyli Tesla Model S Performance, ma większą moc niż obaj niemieccy konkurenci. Myślisz więc, że 778 KM i 1140 Nm, przy wadze 2316 kg, wystarczy by być numerem jeden tego wyścigu? To się bardzo zdziwisz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News