Na Twitterze wyśmiewają Autopilota Tesli. Co na to Elon Musk?

Na Twitterze wyśmiewają Autopilota Tesli. Co na to Elon Musk?

tesla Autopilot bierze księzyc za żółte swiatło

Podaj dalej

Firmy zajmujące się technologiami jazdy autonomicznej lubią sobie pożartować z tego, co dziś oferuje Elon Musk i jego Tesla. Testowanie autonomicznej jazdy ze zwykłymi kierowcami i obiecanki w pełni autonomicznego samochodu zajmuje Tesli już sporo czasu. Dlatego mówią o tym przy każdej okazji np. na Twitterze.

Waymo śmieje się z Autopilota Tesli. Co na to Elon Musk?

Waymo w jednym z ostatnich tweetów nie przegapił okazji, by wyśmiać Autopilota Tesli, którą zarządza Elon Musk. Jedną z najczęściej komentowanych wad tego systemu ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy) jest sytuacja, w której Autopilot pomylił księżyc w pełni z żółtym światłem drogowym.

Tweety udostępnione 23 lipca 2021 r. pokazują, co działo się z oprogramowaniem beta na filmie.

Waymo nie komentował tego nagrania, ale bynajmniej nie zapomniał o błędzie. Po głębszej dokładniejszej analizie tego, w jaki sposób Tesla testuje oprogramowanie beta, napisał krótko:

„Dobry sprzęt komputerowy to gwarancja lepszych danych i szybszego przetwarzania, umożliwiające inteligentniejsze oprogramowanie. Zobacz jak wykorzystujemy nasze czujniki aby nie zaklasyfikować księżyca jako sygnalizacji świetlnej

Oprogramowanie Tesli nadal nie działa, co martwi wszystkich

Musk i Tesla wielokrotnie powtarzali, że ich samochody mają już wszystko, czego potrzeba do samodzielnej jazdy. Nadal jednak wdrażają nowy sprzęt, aby w końcu spełnić swoje obietnice. Do tej pory jednak nic takiego się nie stało.

Niebezpieczeństwo na drogach, jakie mogą stanowić takie samochody Tesli martwi nie tylko firmę Waymo. Podejście firmy, którą zarządza Elon Musk, może mieć konsekwencje dla wszystkich. W tym dla firm, które na poważnie i bezpiecznie rozwijają autonomiczną jazdę,

Jeśli najbliższym czasie być może rządy uznają, że firmy posuwają się za daleko w kwestii bezpieczeństwa ruchu. W wyniku tego mogą nałożyć więcej ograniczeń tak, by rozwój technologii był droższy i bardziej złożony.

Jak wiadomo, amerykańscy eksperci ds. bezpieczeństwa poprosili NHTSA o powstrzymanie Tesli przed wdrażaniem oprogramowania beta. Zwłaszcza przez nieprzeszkolonych kierowców. Missy Cummings otrzymała nawet groźby śmierci po tym jak mianowaną ją starszym doradcą ds. bezpieczeństwa NHTSA.

Waymo posłużyło się humorem, by podkreślić wady Autopilota. Jak widać na poniższym nagraniu, można się pośmiać. Elon Musk raczej nie ma z czego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News