Na to czekali wszyscy kierowcy ciężarówek. Trzy mocarne diesle zmierzyły się na ćwiartkę. Ten wyścig jest epicki! [WIDEO]

Na to czekali wszyscy kierowcy ciężarówek. Trzy mocarne diesle zmierzyły się na ćwiartkę. Ten wyścig jest epicki! [WIDEO]

trzy ciężarowe diesle w wyścigu drag

Podaj dalej

W większości filmów z wyścigów drag na kanale Carwow, zobaczysz najlepsze sportowe samochody. Kierowcy ciężarówek czuli się poszkodowani, w związku z tym Matt Watson zorganizował wyścig, w którym zobaczysz trzy cieżkie diesle. To najwolniejszy i najbardziej zabawny wyścig jaki widziałeś.

Trzy ciężarowe diesle ścigały się w najwolniejszym wyścigu na ćwiartkę

Mat Watson i Yianni wystawili trzy ciężarówki przeciwko sobie w najwolniejszym i jednocześnie najzabawniejszym wyścigu drag, jaki do tej pory widzieliśmy na tym kanale.
Jeśli chodzi o moc ciężarowych diesli, to są one dość zbliżone. Wszystkie trzy pochodzą od jednego producenta, Scanii i posiadają 13-litrowe silniki o mocy ponad 400 koni mechanicznych.

Matt Watson i Yianni zasiadają w najmocniejszej ciężarówce, w której diesel produkuje aż 500 KM. Przewagę mocy równoważy jednak potężna koparka z tyłu. Dwaj pozostali konkurenci mają jedynie 410 KM i 450 KM, ale nie mają balastu.

Plotka głosi, że właściciel firmy, która udostępniła ciężarówki, nie ufał Watsonowi za kierownicą. Jak się okazuje potężna moc diesla w ciężarówce z Yiannim za kierownicą, w pierwszym wyścigu okazała się niewystarczająca.
Wychodzi na to, że 500- konny rydwan z łatwością mógłby zagrozić pozostałym dwóm jedynie bez balastu. Scania R500 Watsona i Yianni nie miała tyle zaciągu, by konkurować z pozostałymi dwoma.

Tak czy inaczej redaktorzy absolutnie rozwalają system, kiedy w ciągu pierwszych kilku minut prezentują wszystkie odniesienia do TikToka. To jest coś co warto obejrzeć, nawet jeśli nie jesteś fanem wyścigów drag

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News