Na ten nowy dodatek załapie się sporo Polaków. Kwota robi wrażenie- jest czterocyfrowa

Na ten nowy dodatek załapie się sporo Polaków. Kwota robi wrażenie- jest czterocyfrowa

dodatek inflacyjny 2023

Podaj dalej

W dobie inflacji poszukuje się rozwiązań finansowych, które pozwolą ulżyć drożyźnie w sklepach i rachunkach, dlatego dodatek w postaci zastrzyku gotówki jest bardzo popularny. Rządzący często po niego sięgają, by zrekompensować, chociaż w niewielkim stopniu skutki rosnących kosztów utrzymania. Jeden z nich wspomoże kwotą blisko 5000 zł tych, którzy zarabiają najmniej.

Nowy dodatek inflacyjny w trzech ratach i bez wniosków

O dodatek na kwotę blisko 5000 zł mogą się starać osoby, której w dobie kryzysu radzą sobie najgorzej i korzystają ze świadczeń. W tej grupie jest sporo Polaków, którzy pobierają zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek na dziecko, ale nie tylko. Dodatkowe pieniądze dostaną też emeryci. Kluczowy jest jeden warunek.

Dodatek inflacyjny to rozwiązanie, które zasili konta tych, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przyznaje bowiem 900 funtów pomocy finansowej, co w przeliczeniu na polską walutę daje kwotę 4721 zł. Ogółem suma wszystkich dodatków, jakie można uzyskać w 2023 r. w Wielkiej Brytanii to łącznie 1350 funtów.

portfel pieniądze dodatek inflacyjny
Pixabay/Davie Bicker

W jaki sposób można się ubiegać o wypłatę dodatku?

Rekompensata za drożyznę wypłacana w trzech ratach nie wymaga żadnych wniosków. Tak jest w większości przypadków przyznawania dodatków. Płatność 900 funtów podzielono na 3 raty: 301 funtów, 300 funtów i 299 funtów. Trafi ona na konta potrzebujących, którzy korzystają z któregoś, albo kilku tych świadczeń:

-Kredyt uniwersalny
-Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach
-Wsparcie dochodu
-Zasiłek z tytułu zatrudnienia i wsparcia uzależniony od dochodów
-Kredyt emerytalny
-Pracowniczy kredyt podatkowy
-Zasiłek na dziecko.

Pierwsze wypłaty przewidziano na okres między 25 kwietnia 2023 r. a 17 maja 2023 r.

W przypadku seniorów wysokość dodatku wyniesie 300 funtów (1600 zł). Wypłaty są raz w roku, jesienią. Osoby niepełnosprawne w tym roku mogą liczyć na dodatek 150 GBP z tytułu drożyzny. Wsparcie trafi na ich konto w okresie letnim. Szczegółowe dane na temat terminów wypłat, pojawią się na stronie TUTAJ.

NIE PRZEGAP

Jest kolejna okazja na spore pieniądze z ZUS. Polacy już od poniedziałku ruszyli z wnioskami

Ponad 1100 zł dodatku zamiast 500 na dziecko. Rodzice, którzy o nim nie wiedzą wciąż mają czas na złożenie wniosku

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News