Na dzień dobry maseczka, albo mandat. Od wczoraj ukarano aż 1200 osób

Na dzień dobry maseczka, albo mandat. Od wczoraj ukarano aż 1200 osób

mandat kierowcy

Podaj dalej

Wczorajsze nowe wytyczne dotyczące obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, wprowadzają mandat, jako środek do egzekwowania stosownych i należytych środków ochrony. Minionej dobry wystawiono ich aż 1200. Jak poinformował minister zdrowia, tym samym system upomnień przechodzi w system kar.

Na dzień dobry, maseczka 

Jak uważa minister zdrowia Adam Niedzielski, mandat działa o wiele lepiej, niż upomnienia stosowane wobec obywateli w związku z pandemią COVID-19. Tym samym zwrócił się w stronę bardziej drastycznych środków.

Polityka upomnień, zwracania uwagi zmienia się na politykę wystawiania mandatów- powiedział

W związku z tym wdraża nową strategię i zapowiedział pojawienie się specjalnych patroli policji w województwie lubelskim a w dalszej kolejności w województwie podlaskim. Ponadto zaznaczył, że ilość upomnień zmniejszy na rzecz wystawianych mandatów.

Zostały wydane wytyczne dotyczące egzekwowania tych obostrzeń, które w tej chwili funkcjonują. W ciągu ostatniej doby zostało przez policję skontrolowanych 2,5 tysiąca środków transportu. Zostało wystawionych 4 tysiące upomnień i 1200 mandatów- dodał minister zdrowia Adam Niedzielski

mandat

Za brak maseczki grozi ci mandat w wysokości do 500 zł

Zgodnie z wytycznymi funkcjonariusze policji wspierani przez inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie prowadzą kontrole korzystania z maseczek.

Kontrole przeprowadzane są m.in. w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, restauracjach, dworcach autobusowych i kolejowych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie obowiązują obostrzenia.

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, restauracjach mogą przebywać klienci z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenie maseczek zasłaniających usta i nos” – przypomina kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci zgodnie z kodeksem wykroczeń mogą ukarać mandatem w wysokości do 500 złotych osoby niestosujące się do ograniczeń, skierować sprawę do sądu lub przekazać notatkę do sanepidu, który nałoży karę administracyjną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News