Mieszkańcy tego miasta jeżdżą już autonomicznie. Jaguar I-PACE pracuje jako robotaxi [WIDEO]

Mieszkańcy tego miasta jeżdżą już autonomicznie. Jaguar I-PACE pracuje jako robotaxi [WIDEO]

san-francisco-Jaguar robotaxi_1

Podaj dalej

Firma Waymo, od ponad dekady testuje swoją nową technologię. Teraz po raz pierwszy Jaguar I-PACE wyposażony w Waymo Driver piątej generacji, rusza na ulice jako robotaxi.

Waymo Jaguar I-PACE, wygodne robotaxi pojawiło się na ulicach

Jak donosi Autoevolution, spółka zależna od Alphabet zajmuje się pojazdami autonomicznymi. Obecnie uruchomiła usługę robotaxi, którą mogą przetestować wybrani pasażerowie.

Program o nazwie Trusted Testers pozwala mieszkańcom San Francisco skorzystać z jednego z elektrycznych pojazdów Waymo Jaguar I-PACE, wyposażonego w system autonomicznej jazdy.

Firma Waymo w ciągu ostatnich czterech lat testowała swoją usługę autonomicznych przejazdów w Phoenix w Arizonie. Co onacza, że ma na koncie dziesiątki tysięcy w pełni autonomicznych przejazdów i mnóstwo informacji zwrotnych od użytkowników.

 

Jaguar I Pace
foto: Waymo blog

Testy technologii trwają w Kalifornii już od 10 lat

Niedawno Waymo zaczęło rozszerzać obszar testów, oferując autonomiczne przejazdy swoim pracownikom w San Francisco .

Teraz po raz pierwszy mieszkańcy tego miasta będą mogli korzystać z autonomicznych przejazdów. Wszystko, co trzeba zrobić to po prostu wskoczyć do jednego z robotaxi, którym jest Jaguar I-PACE.

Model wyposażony w piątą generację Waymo Driver pojedzie, gdziekolwiek zechcą w początkowym obszarze serwisowym.

Na razie wszystkim przejazdom towarzyszy autonomiczny specjalista lub operator bezpieczeństwa, który monitoruje przejazd. Użytkownicy programu Trusted Testers mogą przekazywać opinie i wrażenia z jazdy.

poście na blogu firma wyjaśniła, że ​​najpierw zaczyna od niewielkiej liczby pasażerów. W kolejnych tygodniach rozszerzy usługi.

Jaguar I PACE Waymo-robotaxi
fot. Waymo

Przejazd w programie Trusted Tester  również dla niepełnosprawnych

Aby zarejestrować się w programie Trusted Tester, mieszkańcy San Francisco muszą jedynie pobrać aplikację Waymo One.
Firma ogłosiła, że planuje udostępnić swoją usługę osobom niepełnosprawnym. W związku z tym osoby, które potrzebują samochodu przystosowanego do wózków inwalidzkich, będą mogły go wywołać, korzystając z aplikacji Waymo One.

Przeczytaj również