Megatransporty to przy tym pikuś. Kierowca Mini Coopera ledwo uszedł z życiem. Decyzję o ucieczce z samochodu podjął w ostatniej chwili

Megatransporty to przy tym pikuś. Kierowca Mini Coopera ledwo uszedł z życiem. Decyzję o ucieczce z samochodu podjął w ostatniej chwili

Podaj dalej

Dziś niewymiarowe ładunki można dostarczać także drogą lądową. Kierowca tego samochodu nie spodziewał się jednak, że przyjdzie mu walczyć o życie z niezabezpieczonym wielotonowym ładunkiem. To co się stało, nie powinno mieć miejsca. Wielotonowe konstrukcje wymagają w trakcie transportu, odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Od kilku lat oglądamy w Polsce program „Megatransporty”. W związku z tym nagranie zamieszczone poniżej szokuje, bo nie widzimy na nim żadnych służb pilotujących wielki i niebezpieczny ładunek.

Ładunek platformy łapie samochód na zakręcie, kierowca ucieka w ostatniej chwili

Do niebezpiecznej sytuacji dochodzi na skrzyżowaniu, w momencie kiedy świeci się zielone światło dla kierowców skręcających w prawo. Na stojący prawidłowo samochód, oczekujący na możliwość kontynuacji jazdy na wprost nadciąga ciężki wielotonowy ładunek. Olbrzymia rura zahacza o biały samochód i ciągnie go za sobą, jednocześnie miażdżąc.

Kierowca zorientował się, że nie ma na co czekać i w ostatniej chwili opuścił pojazd ciągnąc za sobą pasażera. To niewiarygodne, jak bardzo rażące są zaniedbania w kwestii tego transportu. Wielkogabarytowy i ciężkich ładunek winien mieć asystę, monitorującą i dbającą o bezpieczeństwo na drodze innych użytkowników. Tu mogło stać się wszystko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News