Mechanik pokazał sposób na super czysty silnik. Jest tanio, szybko i zrobisz to sam

Mechanik pokazał sposób na super czysty silnik. Jest tanio, szybko i zrobisz to sam

czysty silnik mechanik

Podaj dalej

Czy można samemu umyć silnik i zrobić to bezpiecznie? Każdy z kierowców dobrze wie, jak ważne jest dbanie o czystość auta. O ile z myciem karoserii nikt problemów nie ma, o tyle mycie silnika nie jest powszechne. Dlaczego? Kierowcy najczęściej mają obawy, że go uszkodzą. Jeśli jesteś wśród nich, spieszymy z pomocą.

Ty też możesz mieć super czysty silnik niewielkim kosztem. Zrobisz to sam

Nie jest prawdą, że aby umyć silnik, trzeba być specjalistą, bo wolno zrobić to samodzielnie. W związku z tym, że to bardzo ważny element samochodu należy zachować środki ostrożności.

Na początek dobrze jest wyjąć akumulator i znaleźć książkę serwisową, by zabezpieczyć newralgiczne elementy elektroniczne. Trzeba je zakleić na przykład folią i taśmą, by nie dostała się tam żadna wilgoć. Samo mycie należy wykonać tak, aby przypadkiem nie zalać tych elementów.

sposób na czysty silnik

Czym umyć silnik i jaką chemię wybrać do mycia?

Najlepsza do tego będzie myjka ciśnieniowa z regulowanym poziomem ciśnienia wody. Wystarczy również zwykły wąż z opcją regulowania strumienia wody. Nie należy bowiem traktować silnika zbyt mocnym strumienie wody.

Jeśli chodzi o środki do mycia najlepiej wybrać profesjonalną chemię do mycia silników. Dlaczego? Nie są one wbrew pozorom drogie, to raz, a dwa zwykłe środki chemiczne mogą okazać się zbyt żrące. Parametry są istotne z tego względu, że silniki zbudowano z delikatnych materiałów, na które silne detergenty mogą zadziałać niszcząco.

Jak krok po kroku umyć silnik i w co się zaopatrzyć? Mechanik na poniższym wideo zaprezentował jak bezpiecznie, łatwo i tanio wykonać ten pielęgnacyjny zabieg. O tym, że warto to robić, nikogo przekonywać nie trzeba.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News