McDonald drive-thru samochodem może słono kosztować. Niektórzy dostają mandat na ponad 1000 zł

McDonald drive-thru samochodem może słono kosztować. Niektórzy dostają mandat na ponad 1000 zł

fast-food-samochodem mandat

Podaj dalej

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają życie kierowcom, ale za nieumiejętne korzystanie ze zdobyczy nauki można dostać spory mandat. To dlatego, że nie tylko technologie ostatnio ewoluowały, ale także przepisy ruchu drogowego. To oznacza, że nawet zwykły posiłek w cenionym przez kierowców McDoland drive-thru może na długo zapaść w pamięć. Nie będą to miłe wspomnienia.

Kierowcy powinni się pilnować- śniadanko w McDonald’s może kosztować nawet 1000 zł

Brytyjski McDonald’s wydał ostrzeżenie dla kierowców korzystających z usługi drive-thru, obejmującej jedzenie na wynos. Podróżujący podczas wakacji chętnie z niej korzystają, ale popełniają jeden błąd, który wielu z nich już sporo kosztował.

Problem dotyczy metody zakupu jedzenia w McDonald’s drive-thru, a w zasadzie metody płacenia za zamówienie. Te zazwyczaj odbywają się w formie bezgotówkowej, co oczywiście nie jest zabronione. Mocno ryzykują jednak ci kierowcy, którzy używają Apple lub Google Pay. Dlaczego?

mcdolands samochodem mandat
pixabay

Uruchomiony silnik i telefon w ręku to mandat i 6 punktów karnych

Nowe przepisy ruchu drogowego mówią jasno, że korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu to mandat i punkty karne. W praktyce oznacza to brak możliwości dotykania telefonu, o czym jeszcze wielu kierowców nie wie.

Ten często popełniany błąd wynika z tego, że niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jakie zmiany wniosły nowe przepisy kodeksu drogowego. Obecnie każda transakcja telefonem niesie za sobą ryzyko otrzymania mandatu na 200 funtów i 6 punktów karnych. W związku z tym król sieci fast foodów uczula kierowców, by za zakupy McDonald’s drive-thru płacili kartą bądź gotówką, a nie telefonem.

W tym celu wprowadzono nawet specjalne oznakowanie dla kierowców, które zachęca do zaprzestania korzystania z telefonów w ramach usługi drive-thru, jako sposobu opłaty za zamówienie.

Komunikat brzmi: „Podaj nam swój kod aplikacji, aby zdobyć nagrody. Nie używaj aplikacji McDonald’s, gdy silnik auta jest uruchomiony”– pisze Express.uk

fast-food-samochodem mandat
pixabay

6 punktów karnych to dla niektórych kierowców utrata prawa jazdy

Zmiana przepisów, jaka weszła w życie w zeszłym miesiącu, dotyczy również samochodów stojących bez ruchu. Przyłapany na przewinieniu kierowca nie ma co liczyć na litość i nieznajomość przepisów. Korzystanie z telefonu komórkowego podczas pracy silnika jest surowo zabronione.

W przypadku osób, które zdały egzaminy na prawo jazdy w ciągu ostatnich dwóch lat, otrzymanie 6 punktów karnych wiąże się z utratą prawa do kierowania samochodem.

Dobrze jest wiedzieć, podróżując podczas wakacji, że kiedy korzystanie z telefonu w aucie jest legalne. W Wielkiej Brytanii możesz to zrobić, jeśli, silnik jest wyłączony, a hamulec ręczny zaciągnięty. Nie warto ryzykować.

Wysoki mandat można dostać nie tylko w McDonald’s. Dostanie go każdy, kto korzystają z telefonu na parkingach i stacjach benzynowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News