Mandat ponad 1400 zł za jedzenie za kierownicą. Policjanci byli nieugięci [WIDEO]

Mandat ponad 1400 zł za jedzenie za kierownicą. Policjanci byli nieugięci [WIDEO]

mandat 1500 zl za loda za kierownicą 2

Podaj dalej

Jak wiadomo, już od jakiegoś czasu za prowadzenie samochodu z telefonem w ręku można dostać mandat i punkty karne. Podobnie bywa w przypadku gdy kierowca pisze podczas jazdy SMS-y. Nikt jednak do tej pory nie karał tak surowo kierowcy za jedzenie loda za kierownicą.

Kupiła sobie ulubione Magnum Ego, a policjanci stwierdzili, że trzymała w ręku Iphone’a

Ta historia jest aż nieprawdopodobna, ale prawdziwa. Jak donosi Current Affair, policja ukarała Australijkę prowadzącą Hyundaia Tucsona, za miłość do lodów Magnum. Stało się tak ponieważ funkcjonariusze stwierdzili, że zamiast loda na patyku, trzymała w ręku telefon i pisała SMS-a. Kobieta nie kryła oburzenia zaistniałą sytuacją i postanowiła się bronić.

„ Nie ma mowy, żebym jadła moje Magnum Ego, trzymając telefon i jadąc w tym samym czasie -powiedziała

Pomimo tego, że pokazała funkcjonariuszom na dowód patyczek i paragon ze sklepu, ci nie uwierzyli. W rezultacie wystawili jej za tę przyjemność spory rachunek.

mandat 1500 za magnum w samochodzie

Mandat wyniósł prawie 1500 złotych

Podczas kontroli drogowej policjanci wyjaśnili, że zatrzymali samochód, bo według tego co widzieli kobieta trzymała w ręku iPhone’a. Nie pomogły tłumaczenia, ani dowód w postaci paragonu. Ukarano ją grzywną w wysokości 360 USD.

Jedzenie za kierownicą podczas prowadzenia samochodu nie jest zabronione, w związku z tym kobieta czuła, że potraktowano ją niesprawiedliwie. W związku z tym postanowiła działać.

Udowodnienie własnej niewinności nie było trudne. Wystarczyło zwrócić się do operatora sieci telefonicznej, z prośbą o udostępnienie rejestru połączeń telefonicznych. Ponadto kobieta skontaktowała się z policją i poprosiła o udostępnienie obrazu z policyjnej kamery. Ciężka praca się opłaca i tak było w tym przypadku.

Wszystkie zarzuty wobec kobiety wycofano, w związku z tym nie musi już płacić wysokiego mandatu. Wszystko udało się załatwić na kilka dni przed terminem sądowej rozprawy.

Australijka oznajmiła, że nie ma żalu do funkcjonariuszy, bo wykonują swoją pracę i jak każdy mogą się pomylić. Jednak zanim zdecydujesz się wyciągnąć lody Magnum gdy prowadzisz samochód- dobrze się zastanów.

Zaparkowałeś w miejscu gdzie stoi nowy znak D-18? To pewny mandat i kara w tysiącach złotych

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News