Mandat 1200 zł i 6 punktów karnych. Tyle zapłacił kierowca za ten niebezpieczny manewr [WIDEO]

Mandat 1200 zł i 6 punktów karnych. Tyle zapłacił kierowca za ten niebezpieczny manewr [WIDEO]

mandat za czołówkę 1200 zł

Podaj dalej

Odkąd wprowadzono nowy taryfikator wielu kierowców stara się przestrzegać przepisów, bo każdy mandat to dziś spory wydatek. W obliczu wysokich cen paliwa, każde stracone 500 zł boli bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Są jednak tacy, którym bardziej zależy na czasie, niż na przestrzeganiu prawa, a kwota 1200 zł nie robi wrażenia.

Wyjechał ciężarówką na przeciwległy pas tuż przed nieoznakowanym radiowozem

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło na krajowej „ósemce” w poniedziałkowe popołudnie. Niedoszłą ofiarą niebezpiecznego manewru padli policjanci białostockiej policji, którzy podróżowali nieoznakowanym radiowozem.

Białostoccy funkcjonariusze nagrali całe zdarzenie i moment, w którym ciężarówka wyjeżdża na przeciwległy pas ruchu tuż przed nieoznakowanym radiowozem. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Katrynka nieopodal Białegostoku. Ciężarowe Volvo FH z naczepą, prowadził 39-letni mieszkaniec Lubelszczyzny.

mandat za czołówkę 1200 zł
Policja Białystok

Kierowca otrzymał mandat i 6 punktów karnych

Na poniższym wideo udostępnionym przez policję widać jak ciężarowe Volvo wyjeżdża na przeciwległy pas ruchu zza poprzedzającego zestawu. Przekracza oś jezdni i zmusza do ucieczki na pobocze i awaryjnego hamowania pasażerów nieoznakowanego radiowozu.

Funkcjonariusze potraktowali ten manewr jako zamiar wyprzedzania, chociaż jak widać na nagraniu kierowca go nie wykonał. Dlaczego zatem dostał mandat?

Policjanci zaklasyfikowali powyższe wykroczenie jako „spowodowanie zagrożenia innego niż kolizja”. W związku z tym kierowca ciężarówki otrzymał mandat na kwotę 1200 złotych oraz 6 punktów karnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News