Maksymalnie 4000 złotych do wydania na cokolwiek. Taki dodatek zyskają Polacy w tym roku – dzięki tej nowej ustawie

Maksymalnie 4000 złotych do wydania na cokolwiek. Taki dodatek zyskają Polacy w tym roku – dzięki tej nowej ustawie

pieniądze do zwrotu dodatek 2023

Podaj dalej

Każdy dodatkowy pieniądz w budżecie domowym jest dziś na wagę złota, zaś 4000 zł to dodatek, który niektórym pozwoliłby wyjechać na wakacje z domu. Planowane przez rządzących zmiany w prawie, to ekstra prezent finansowy dla setek tysięcy Polaków. Projekt ustawy już jest i ma obowiązywać jeszcze w tym roku.

Finansowa promocja dla setek tysięcy Polaków- dodatek na konto na tysiące złotych

Rządzący szykują Polakom kolejny ekstra prezent finansowy. Dzięki zmianom w przepisach procedowanym w ustawie, tysiące zyska finansowy dodatek na konto. Kto może mieć powody do radości?

W ustawie, której wejście w życie planuje się na 1 lipca 2023 r., mowa jest o tzw. SLIM VAT3, ale jak to bywa, przy okazji znajdą się w niej także inne. Dotyczą one ryczałtu od tzw. najmu prywatnego Polaków. Jakie niosą ze sobą konsekwencje finansowe? Mówiąc najprościej – setki tysięcy osób zyska na podatku tysiące złotych. Kto konkretnie i ile zyska do zwrotu na konto? Czytaj także: Dodatek na dziecko w Polsce. Oto najnowsze propozycje polityków – nie wszyscy będą zadowoleni

niespodzianka- dodatek nowa ustawa
fot. Freepik

Maksymalnie 4000 złotych do wydania na cokolwiek

W publikacji portalu Money.pl czytamy, że w efekcie wejścia w życie nowego prawa, podatnicy wpłacą sporo mniej do budżetu. Fakt, że ustawa może obowiązywać z mocą wsteczną oznacza, że zyskają na konta tysiące złotych do zwrotu jeszcze w tym roku. W wakacje.

W obecnych przepisach o ryczałcie obowiązują dwie stawki podatku. Mniejsza 8.5% obowiązuje do 100 000 rocznego przychodu, a wyższa 12,5% powyżej tej kwoty. Na dodatek taki limit przysługuje na nieruchomości danej osoby (małżeństwa), a nie na osobę. Nowa ustawa to zmieni. Limit przychodu nie będzie już przysługiwał na wszystkie nieruchomości, ale na osobę.

To, jak pisze Money.pl oznacza, że aby zapłacić 12,5% podatku, trzeba będzie uzyskać przychód w wysokości 200 000 zł. To drugie tyle, ile w obecnych przepisach. Co prawda na wejście ustawy w życie trzeba jeszcze poczekać, ale według ekspertów podatkowych zwroty z nadpłaconego podatku mogą sięgnąć nawet 4000 zł. To kwota maksymalna, jaką mogą otrzymać małżonkowie.

Polacy utrzymujący się z najmu prywatnego, mogą liczyć na jeszcze jeden prezent. W nowej ustawie znajdzie się także zmiana prawa dotycząca odpisów amortyzacyjnych z nieruchomości. Osoby, które musiały przejść na ryczałt, straciły takie prawo. Rząd ma zamiar to zmienić. Nie przegap: Nowy bon na 2500 zł dla Polaków. Kiedy będzie można go uzyskać i czy będzie można zamienić na gotówkę?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News