Mają nowy fotoradar na niepokornych kierowców. Dostaną mandat za dwa wykroczenia

Mają nowy fotoradar na niepokornych kierowców. Dostaną mandat za dwa wykroczenia

nowy fotoradar na kierowców

Podaj dalej

Wygląda na to, że kończy się bezkarność kierowców w mieście, w którym nagminnie przekraczaj dozwoloną prędkość i wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nowy typ fotoradaru pozwala na ukaranie ich mandatem za obydwa wykroczenia jednocześnie.

Mandaty dosięgną kierowców ciężarówek, taksówek i autobusów

Brytyjski Express.uk donosi o pojawieniu się nowego typu fotoradaru na niepokornych kierowców, który stanął w mieście Plymouth.
Nowy rodzaj fotoradaru odziany w żółtą skrzynkę to nowy sposób na wyłapanie niebezpiecznych kierowców i ukaranie ich mandatem. Kamera pomoże złapać zarówno tych, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, jak i tych, którzy jeżdżą zdecydowanie za szybko.

Władze miasta mają nadzieję, że „wyedukuje kierowców” wystarczająco, by prowadzili samochód zgodnie z przepisami. Poprzednią kamerę, która rejestrowała jedynie kierowców, którzy przeskakiwali na czerwonym świetle, wymieniono na nową ze względu na jej wiek.

nowy fotoradar na kierowców
Twitter/Daily Express

Mieszkańcy Plymouth są zadowoleni z nowego zakupu rady miasta

Nowy zakup spotkał się z aprobatą mieszkańców zamożnego przedmieścia. W większości twierdzą, że organ, który współpracował z policją i Vision Vero South West Partnership, podjął słuszną decyzję.

Dlatego pod informacją na temat nowego fotoradaru opublikowaną na Facebooku, pojawiło się sporo komentarzy. Jeden z kierowców napisał o nim jasno:

„Dobrze, najwyższy czas. Szalona jest ilość samochodów, ciężarówek, taksówek, cystern i autobusów, które przejeżdżają na czerwonym”.

Wszyscy krytykujący nową żółtą skrzynkę jako sposób na zarobek poprzez wystawianie mandatów mogli liczyć na komentarz

Dobrze. Jeśli nie chcesz mandatu, nie przyspieszaj, nie skacz na czerwonych światłach i nie jedź jak idiota.

Nie od dziś wiadomo, że żółte skrzynki to dobry środek odstraszający na kierowców, którzy lubią naginać przepisy do swoich potrzeb.

Plymouth Live donosi, że inni mieszkańcy sugerowali, że przydałoby się również obniżyć ograniczenie prędkości, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo.

„Osobiście uważam, że ta droga powinna mieć 30 mil na godzinę. Powiedziałbym, że Plymouth Rd jest niebezpieczna ze znacznie większymi zagrożeniami (niż inne drogi w mieście), jak na początek skrzyżowanie Cott Hill, gdzie były ofiary śmiertelne”- powiedział jeden z kierowców

Obecnie kamera fotoradaru rejestruje kierowców, którzy przeskakują na czerwonym świetle lub przekraczają prędkość 40 mil na godzinę.
Obecnie w całym Devon i Kornwalii działa ponad 80 aktywnych fotoradarów, w tym kamery mieszane lub tradycyjne oraz systemy wykrywania średniej prędkości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News