Ludzie na skrzyżowaniu oniemieli. Niektórzy w popłochu uciekali na wstecznym

Ludzie na skrzyżowaniu oniemieli. Niektórzy w popłochu uciekali na wstecznym

Podaj dalej

Uciekająca szpula z kablem siała postrach w Kaliszu

Nietypowe i niebezpieczne wydarzenie, miało miejsce na ruchliwym skrzyżowaniu w Kaliszu. Ogromna szpula kabla spadła z ciężarówki serwisowej i potoczyła się po ulicy prosto na jadące samochody. Przestraszeni kierowcy uciekali w panice.

Szpula kabla na skrzyzowaniu
for. kalisz24info

Kamery monitorujące uchwyciły niecodziennie zdarzenie

Na pierwszy rzut oka cała sytuacja wydaje się dość zabawna, ale w gruncie rzeczy śmiesznie nie było. Całą sytuacja stanowiła poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia kierowców jadących al. Generała Władysława Sikorskiego i al. Wojska Polskiego w Kaliszu.

Jak podaje lokalny portal Kalisz24Info, tuż po godzinie 7 rano z samochodu technicznego przedsiębiorstwa energetycznego, który przejeżdżał przez skrzyżowanie, spadła ogromna rolka kabla. Potem potoczył się w stronę ruchliwego skrzyżowania.

Szpula kabla na skrzyzowaniu
fot.kalisz24info

Kierowca goni zgubę

Kierowca, który przewoził ten ruchomy towar, szybko zorientował się w sytuacji. W rezultacie wysiadł z samochodu i zaczął gonić szpulę z kablem wzdłuż ulicy. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego.

Film pokazuje jak szpula mija się z jednym z samochodów na centymetry, a następnie w toczy się w kierunku aut oczekujących na zielone światło po drugiej stronie skrzyżowania. Jeden z kierowców, aby zapobiec zderzeniu, zaczął uciekać na wstecznym biegu.

Na szczęście nic poważnego się nie stało. Kaliska policja obecnie próbuje wyjaśnić sytuację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News