Lia Block i jej Hoonicorn kontra Polaris RZR. W tym wyścigu moc walczy z wagą o każdy centymetr asfaltu

Lia Block i jej Hoonicorn kontra Polaris RZR. W tym wyścigu moc walczy z wagą o każdy centymetr asfaltu

Lia Block Hoonicorn Mustang vs Polaris

Podaj dalej

Podczas gdy Ken Block właśnie dostał nową oszałamiającą elektryczną bryke Hoonitron od Audi, jego córka Lia serwuje nam kolejne emocje za kierownicą mocarnego 1400-konnego Mustanga. Dlatego zanim zobaczysz Kena w nowym cyklu wyścigów Electrikhana zobacz z czym mierzy się Lia. To nie będzie łatwy zawodnik.

Lia Block w 1400- konnym Mustangu kontra Polaris RZR

Ken Block pokazał nam swojego nowego Hoonitrona i zapowiedział nową serię wyścigów Electrikhana. W zasadzie od tego momentu wszyscy czekają na gorącą premierę z gorącym elektrykiem od Audi. Tymczasem znów oglądamy jego córkę w kolejnym wyścigu cyklu „Hoonicorn vs the World”.

14-latka mierzyła się ostatnio z obłędnie szybką Teslą i jeśli jeszcze tego nie widziałeś, koniecznie musisz nadrobić zaległości. Wygrać z czołowym sprinterem Muska to, jak wygrać los na loterii.
Na dziś proponujemy Ci kolejne wyśmienite wyścigowe danie od rodziny Block.  Lia ma bowiem dziwnego z wyglądu, ale mocnego konkurenta, to Polaris RZR. Wystarczy pierwszy rzut oka na opony i już wiesz, że musi być szybszy, niż jest zwykle.

Właściciel Polarisa RZR uznał, że dobrze mu zrobi potężny zastrzyk w postaci silnika 2JZ. W rezultacie ma pod stopą moc 1 100 KM, co oznacza, że jest znacznie szybszy. Jeśli się dowiesz, że ma napęd na tył, waży tylko 1,088 kg i ma 2-biegową skrzynię Power Glide, już wiesz, że będzie ciekawie.

Lia Block Hoonicorn Mustang vs Polaris 2
YouTube Hoonigan

Ten wyścig to prawdziwa walka o każdy centymetr

Czy fakt, że Polaris RZR jest lżejszy od Mustanga Blocka, o 272 kg przeważy na wyniku tego wyścigu? To, że jest kompletnym przeciwieństwem Hoonicorna, może nie wystarczyć, biorąc pod uwagę mniejszą moc. Opony mają kluczowe znaczenie w wyścigach na asfalcie, a Polaris RZR włada odpowiednim zestawem przyczepności.

Właściciel pojazdu twierdzi, że RZR, ta prawdziwa bestia rodem z Parku Jurajskiego i rozpędza się do 273 km/h. To bardzo dużo, bo pozwala osiągnąć ćwiartkę w nieco ponad 8 sekund.

Pierwszy wyścig to walka o każdy kawałek asfaltu. Hoonicorn i Polaris fenomenalnie startują. W miarę kolejnych wyścigów różnica jest niewielka. Czy na koniec Lia Block sprawi, że ojciec pęknie z dumy? Sprawdź sam, bo warto.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News