Legendarny diesel V12 kontra elektryk. Ten wyścig zawsze chcieliśmy zobaczyć i oto jest! [WIDEO]

Legendarny diesel V12 kontra elektryk. Ten wyścig zawsze chcieliśmy zobaczyć i oto jest! [WIDEO]

mocny diesel kontra elekryk od audi

Podaj dalej

Na motoryzacyjnym ringu toczy się walka pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Diesel za chwilę straci możliwość prezentowania swoich walorów, jakimi bez wątpienia jest wysoki moment obrotowy i oszczędność paliwa. Audi, które zasłynęło z wielu świetnych konstrukcji diesla, dziś stawia na elektryfikację.

Stary mocny diesel czy elektryczny nowicjusz? Ten wyścig wyjaśnia wszystko

Znani z kreatywnych testów samochodów, redaktorzy CarWow, zrobili coś na co po cichu liczyliśmy. Tym razem w zmaganiach na 1/4 mili oraz starcie z rolki, spotkały się dwa SUV-y tego samego producenta. Audi, które zasłynęło z wielu świetnych konstrukcji diesla, dziś bardzo szybko zmierza w kierunku elektryfikacji.

Audi e-tron to pierwszy samochód elektryczny producenta  w nadwoziu SUV . Obecnie model, dysponuje dwoma wariantami linii nadwozia. Gdy spojrzymy w kierunku  Audi Q7 z obłędnym silnikiem V12, aż chce się uronić łezkę, że taki świetny silnik przejdzie niedługo do lamusa.

Genialny diesel od Audi generuje moc 500 KM i aż 1000 Nm, co w porównaniu do elektrycznych 408 KM i 664 Nm, wygląda imponująco. Jest tylko jedno ale, mianowicie Audi e-tron jest lżejsze od modelu Q7  i startuje bez zbędnej zwłoki.

Wyścig szanowanej tradycji z nowoczesnością wyjaśnia, na czym polega fenomen samochodów elektrycznych. Nie zdradzimy Wam, kto jest zwycięzcą w tym wyścigu. Warto zobaczycie też, gdzie diesel nadal ma przewagę.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News