Lato będzie ciężkie przez wysokie ceny paliwa. Ludzie już nawet myślą o porzuceniu pracy

Lato będzie ciężkie przez wysokie ceny paliwa. Ludzie już nawet myślą o porzuceniu pracy

tankowanie paliwa

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa zmuszają kierowców do wnoszenia niewiarygodnie wysokich opłat na stacjach benzynowych. To, plus galopująca inflacja to problemy, które wpływają na realną wartość zarobionych pieniędzy. Jest ich na tyle mniej, że ludzie myślą co zrobić z dojazdami do pracy.

Oszczędność na zużyciu paliwa powoduje, że ludzie chcą rezygnować z dotychczasowej pracy

W wielu przypadkach samochód jest niezbędnym środkiem transportu, który pozwala dostać się do pracy, co wiąże się z wydatkami na tankowanie paliwa. Nie jest to forma luksusu, tylko niezbędne rozwiązanie z braku innych dostępnych środków transportu.

Wielu kierowców pokonuje codziennie dystans powyżej 20 km, bo praca w innym miejscu niż miejsca zamieszkania pozwala im więcej zarabiać. Ceny, jakie muszą płacić na stacjach benzynowych, są niewiarygodnie wysokie i tego lata nie będą niższe. Miesięczna wypłata zaczyna się kurczyć w zastraszającym tempie, co dodatkowo pogarsza inflacja.

W związku z rosnącymi cenami paliwa wielu kierowców myśli o tym, by rzucić dotychczasową pracę i znaleźć coś bliżej domu. Dzieje się tak dlatego, że nie wszyscy pracodawcy chcą się zgodzić na świadczenie przez pracowników pracy w formie zdalnej. Mówiąc krótko, tylko właściciele samochodów elektrycznych nie muszą się martwić o to, czy starczy im pieniędzy na paliwo i codzienne wydatki.

ceny paliwa
Twitter/ Yanina M.

Tankowanie samochodu to problem kierowców na całym świecie

Korzystanie z samochodu stanowi coraz większy problem, bo szalone ceny paliwa wpływają na życie i pracę kierowców na całym świecie. Tankowanie staje się luksusem dla wielu z nich. To dlatego, że wypłaty wynagrodzeń ze względu na inflację wciąż się kurczą.

Nawet mieszkańcy słonecznej Kalifornii (USA) przeżywają szok cenowy na stacjach, o czym napisała znana blogerka na swoim Instagramie. W komentarzach do posta nie brakuje spostrzeżeń i informacji o cenach paliwa w innych regionach świata.

Niektórzy kierowcy decydują się na zmianę samochodu lub środka transportu (jeżeli jest taka możliwość). Wśród wielu oferowanych na rynku samochodów są modele pozwalające zaoszczędzić na zużyciu paliwa. Nie wszystkie jednak są dostępne od ręki. Te, które cieszą się największym powodzeniem wśród kierowców w Polsce, właśnie skreślono z listy zamówień.

Powrót do pracy zdalnej byłby dobrym rozwiązaniem, ale jest on zależny od specyfiki pracy. Dlatego ważnym kryterium w zakupie nowego bądź używanego samochodu jest zużycie paliwa. Patrząc na ceny na stacjach, najtańszy w eksploatacji jest samochód zasilany LPG. To ma wpływ na powodzenie, jakim cieszy się marka Dacia oferująca ekonomiczne modele w dobrej cenie.

Rządzący na całym świecie starają się znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu wysokich cen paliwa, ale kierowcy muszą się liczyć z ciężkim latem i najdroższymi wakacjami, za jakie przyjdzie im zapłacić. Nie wszędzie rządzący zdecydowali się opodatkować koncerny od dodatkowych zysków, jakie osiągają, by ulżyć portfelom kierowców. Dziś ceny za paliwa na polskich stacjach przekroczyły barierę 8 zł. Najtańsze paliwo LPG kosztuje średnio 3,49-3,60 zł za litr.

Kierowcy wreszcie się doczekali! Koncerny paliwowe zapłacą 25%podatek od zysków ze sprzedaży paliwa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News