Kupił samochód za ponad milion złotych. W czasie podróży, Lamborghini Aventador nagle zaczęło płonąć [WIDEO]

Kupił samochód za ponad milion złotych. W czasie podróży, Lamborghini Aventador nagle zaczęło płonąć [WIDEO]

Kupił samochód za ponad milion złotych. W czasie podróży, Lamborghini Aventador nagle zaczęło płonąć [WIDEO]

Podaj dalej

Aby stać się właścicielem Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster, trzeba wydać co najmniej 1 136 865,00 zł. Nie jest to mała kwota, dlatego kupują je nieliczni. Wielu z nich ostatnio krótko cieszy się swoim niezwykłym sportowym samochodem. Poważna usterka prowadzi do skrajnie niebezpiecznych sytuacji.

Właściciel Lamborghini Aventador ucieka z córką z płonącego samochodu

Ojciec i córka szczęśliwie uciekli z samochodu, po tym, jak jego warte ponad milion złotych Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster stanęło w płomieniach. Właściciel wracał samochodem z wystawy samochodów, gdy zauważył dym w komorze silnika. Ewakuował wówczas pasażera i próbował gasić samochód. Niestety bezskutecznie. Stał i nagrywał, jak jego ukochane Lamborghini płonie, bez szans na ocalenie.

Co było przyczyną tego zdarzenia?

lamborghini aventador plonie
YouTube

Awaria układów paliwowych, czy kręcenie silnika na postoju?

Kilka lat temu Lamborghini przeprowadzało akcję serwisową, po doniesieniach o zapaleniu się samochodów. Przyczyną była awaria układów paliwowych. Odkryto, że przepełniony bak paliwa stanowi duże ryzyko pożaru. Wydostające się na zewnątrz opary benzyny w kontakcie z rozgrzanym wydechem niosły ze sobą ryzyko pożaru.

Rosło ono jeszcze bardziej, gdy Lamborghini było nadmiernie kręcone na postoju. Kosztujący ponad milion samochód z silnikiem V12, zanim się zapalił, stał cały dzień na słońcu na pokazie motoryzacyjnym.

Nie wiadomo, która z wyżej omówionych kwestii była przyczyną zniszczenia drogiego sportowego samochodu. Właściciel zwrócił się na swoim kanale  YouTube do oglądających nagranie:

Moim bezpośrednim zmartwieniem byłaem ja i moja córka. Kiedy byliśmy bezpieczni, chciałem tylko zminimalizować szkody. Po prostu czułem się całkowicie bezradny. Zdecydowałem się to nakręcić, aby podzielić się tym, jak szybko pożar samochodu może się rozprzestrzenić i zniszczyć każdy samochód.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster było jednym z dwóch egzemplarzy malowanych fabrycznie w Wielkiej Brytanii. Kanał Petrolheadonism ma tysiące fanów, którzy wyrazili ubolewanie nad stratą samochodu.

„Chciałbym podziękować zespołowi straży pożarnej w Bedfordshire za szybką reakcję i niesamowite umiejętności gaśnicze, byli na miejscu w ciągu ośmiu minut”– mówi już były właściciel Lamborghini.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News