Koszmar na autostradzie A4 na podkarpaciu. Autokar przewoził 57 osób, śmierć poniosło 6 osób

Koszmar na autostradzie A4 na podkarpaciu. Autokar przewoził 57 osób, śmierć poniosło 6 osób

wypadek autobusu

Podaj dalej

Do tragicznego wypadku doszło dziś na autostradzie A4. Autokar, który przewoził 57 osób, w tym dwóch kierowców, przewrócił się i wpadł do rowu. Sześć osób nie żyje, a 30 zostało rannych.

Tragedia miała miejsce w nocy, z piątku na sobotę, na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce k. Jarosławia (Podkarpackie).

Autokar uderzył w bariery i przewrócił się do rowu

Dyżurny z podkarpackiej GDDKiA poinformował PAP, że autobus zmierzał w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą.

„Uderzył w osłonę energochłonną, która jest na końcu pasa zjazdowego na MOP (miejsce obsługi podróżnych – PAP), a później w bariery i przewrócił się do rowu za tymi barierami” – zaznaczył rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja

W akcji ratowniczej uczestniczy 30 zastępów straży pożarnej oraz blisko 100 strażaków.

Autokar wpadł do rowu
Wypadek na A4 w Kaszycach / PAP / Darek Delmanowicz

Nie żyje 6 osób, 30 jest rannych

Ranni przebywają w kilku  szpitalach: szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitalu wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, szpitalu w Rudnej Małej oraz w szpitalach powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie.

Pasażerowie autokaru podróżowali bez zapiętych pasów, co w momencie uderzenia w bariery energochłonne okazało się tragiczne w skutkach. Pasażerowie zaczęli się bezwładnie przemieszczać w autokarze, uderzając o siebie, o fotele, o wnętrze pojazdu. To spowodowało mnogie obrażenia głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i kończyn – mówił rzecznik przemyskiego pogotowia ratunkowego Marek Janowski

Uczestnicy wypadku, którzy  w wypadku nie odnieśli obrażeń,  trafili do miejscowej szkoły. Dziś rano autostrada A4 była w dalszym ciągu zablokowana. Służby przeprowadzały akcję wyciągania autokaru z rowu.

Foto PAP

 

Autokar przewrócił się do rowu
Podkarpacka Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News