Korki na bramkach na autostradzie? Wystarczy prosty trik by nie stać w kolejce [WIDEO]

Korki na bramkach na autostradzie? Wystarczy prosty trik by nie stać w kolejce [WIDEO]

korki na autostradzie

Podaj dalej

Trwają wakacje, więc natężenie ruchu na autostradzie A2, która prowadzi nad morze jest duże. Polscy kierowcy czekają na bramkach aby zapłacić za wjazd na płatny odcinek. Nie wszyscy wiedzą, że mogą uniknąć kolejek.

Bramki na autostradzie? Jest sposób by nie czekać w kolejce

Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że od 23 lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na autostradzie A2. Odcinek Konin-Stryków aż do końca wakacji można przejechać bez oczekiwania w kolejce na bramkach.

W każdy weekend, od piątku od godz. 13.00 do niedzieli do godz. 24.00, na PPO Stryków oraz PPO Żdżary dla samochodów poniżej 3,5 t wprowadzono istotne zmiany. Kierowcy mają możliwość pobierania biletów na pasach do tej pory dedykowanych dla użytkowników e-TOLL.

Kierowcy, żeby zapłacić za wjazd na płatny odcinek muszą się zatrzymać. Zwykle nie trwa to długo, ale przy dużym natężeniu ruchu, można się spodziewać dużych kolejek. W związku z tym korzystanie z pasów e-TOLL przez kierowców, którzy nie korzystają jeszcze z nowego systemu, pozwala na szybsze pokonanie trasy.

Po pobraniu biletu autostradowego kierowca będzie mógł opuścić autostradę bramką przeznaczoną do płatności manualnej i wnieść opłatę u inkasenta.

Kierowcy, którzy korzystają już z systemu e-TOLL i viaTOLL nie muszą pobierać biletów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News