Kopalnia apeluje do Polaków. To przez tysiące zamówień na węgiel, które już wycofano

Kopalnia apeluje do Polaków. To przez tysiące zamówień na węgiel, które już wycofano

Kopalnia apeluje do Polaków. To przez tysiące zamówień na węgiel, które już wycofano

Podaj dalej

Węgiel tanieje, a Polacy coraz częściej rezygnują z zakupu. Tak jest nie tylko z surowcem zamawianym przez gminy w ustawowej preferencyjnej cenie. Fala rezygnacji, jak dowiadujemy się z publikacji mediów, dotyczy także węgla zamawianego z kopalni. Fala rezygnacji jest na tyle duża, że terminy odbiorów przyspieszają.

Kopalnia Budryk do niedawna przeżywała zakupowe oblężenie

Jeszcze w sierpniu kopalnia Budryk przeżywała istny najazd klientów, kiedy w czasie deficytu węgla zaczęła go sprzedawać w dobrej cenie. Kolejka po numerki była ogromna i chętnych na zakup nie brakowało. Surowiec był dostępny bez konieczności zakupu w e-sklepie. To stanowiło dużą zaletę dla tych, którzy miesiącami nie mogli go kupić od PGG.

Węgiel rozchodził się w okamgnieniu i w październiku limit zakupu zmniejszono do 2 ton. Warunkiem zakupu była rejestracja nabywcy, który dostawał numerek i czekał w kolejce. Dzienny limit sprzedaży węgla typu Orzech z kopalni Budryk wynosił 180 ton.

Obecnie w związku z falą rezygnacji z zakupu węgla typu orzech, kopalnia zwraca się do swoich klientów z apelem.

węgiel JSW odwołane zamówienia
Pixabay

Węgiel z nowym, przyspieszonym terminem odbioru

Kopalnia JSW zmaga się obecnie z falą rezygnacji z zakupów. W związku z tym wystosowała apel do tych swoich klientów, które węgiel chcą nadal kupić.

Klienci, którzy posiadają numerki od 1800, a w dalszym ciągu chcą zakupić węgiel, proszeni są o kontakt z kopalnią Budryk, aby ustalić nowy – przyspieszony termin odbioru surowca – informowali w poniedziałek przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak czytamy w publikacji NetTG.pl, przedstawiciele spółki poinformowali, że od grudnia minionego roku do dziś z deklaracji zakupu węgla typu orzech zrezygnowało ponad 3000 klientów. Kopalnia zaś apeluje, by wszyscy posiadający numerek, kontaktowali się z nią pod numerem telefonu: (32) 239 55 82. Dostawca ustala nowe przyspieszone terminy odbiorów. Chętnie na zakup mają czas do końca marca, bo potem kopalnia JSW anuluje zamówienie.

Pracownicy kopani Budryk, czekają na kontakt do końca marca. Osoby, które pobrały numerek wcześniej, a nie skontaktują się kopalnią, będą traktowane tak, jakby zrezygnowały z zakupu surowca” – brzmi komunikat JSW.

NIE PRZEGAP

Polacy wycofują wnioski na rządowy węgiel. Tutaj kupują go znacznie taniej

To urządzenie to największy koszmar kierowców. Posłuży do wystawiania nowych mandatów za emisje spalin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News