Kolejny zakaz hulajnóg elektrycznych. Kluczowa decyzja zapadnie 3 kwietnia

Kolejny zakaz hulajnóg elektrycznych. Kluczowa decyzja zapadnie 3 kwietnia

zakaz hulajnog 2

Podaj dalej

W czasie gdy transport przechodzi metamorfozę na bardziej przyjazny środowisku, coraz więcej osób zwraca się w stronę hulajnóg elektrycznych. Te oprócz rowerów od jakiegoś czasu pojawiły się w ofertach wypożyczalni w wielu miastach. Trudno się dziwić, bo pozwala szybko, komfortowo i bez generowania zanieczyszczeń dostać się do celu. Niestety stało się to przyczyną innych ważnych problemów.

Zakaz hulajnóg elektrycznych – kolejne miasto rozważa taki scenariusz

Z hulajnóg elektrycznych korzysta się już praktycznie wszędzie w Europie i zastąpiły one bilet na autobus, rower i co ważne samochód. Do wypożyczenia tego środka transportu wystarczy aplikacja, a koszt wypada korzystanie w stosunku do czasu, w jakim trzeba pokonać wymagany dystans.

Nie wszyscy jednak korzystają z nowego środka transportu w sposób bezpieczny. Dlatego staje się on niepożądanym gościem na ulicach, pomimo tego, że jest ekologiczny. Statystyki wypadków wykazują nawet, że udział w nich hulajnóg elektrycznych jest większy niż w przypadku rowerów- i to trzykrotnie.

W rezultacie zakaz korzystania z tego typu środków transportu stał się już faktem np. w Wielkiej Brytanii. Rada hrabstwa Kent odrzuciła ofertę przedłużenia okresu próbnego. To na skutek incydentu w mieście Canterbury, o którym pisaliśmy tutaj.

zakaz hulajnóg kierownica elektrycznej hulajnogi
fot. freepik.com

Paryż ogłasza referendum, wyznaczona data to 2 kwietnia

Stolica mody, jaką jest Paryż, rozważa wycofanie się z nowego środka transportu. Burmistrz Paryża, Anne Hidalgo, ogłosiła, że ​​zaprasza paryżan do głosowania w sprawie zezwolenia na kontynuację możliwości wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

To dlatego, że wywołuje wiele negatywnych emocji wśród mieszkańców spowodowanych sposobem, w jaki wykorzystuje się hulajnogi elektryczne. Korzystającym z tego środka transportu zarzuca się jazdę po chodnikach, nieuważne parkowanie, a także pozostawianie hulajnóg bez opieki w parkach. Donoszono, że niektórzy jeźdźcy wrzucają je do Sekwany, kiedy już z nimi skończą.

Referendum zaplanowano na 2 kwietnia, wtedy burmistrz Hidalgo zada mieszkańcom Paryża „bardzo proste pytanie”:
„Czy kontynuujemy wynajem hulajnóg elektrycznych?”

Poruszanie się po Paryżu samochodem jest trudne, więc wybór hulajnogi jest zasadny. Ze względu na ilość kolizji zaleca się kierowcom zachowanie szczególnej uwagi. Między innymi sprawdzenie otoczenia, zanim dokonają jakichkolwiek manewrów.

NIE PRZEGAP

Jest pierwszy całkowity zakaz dla hulajnóg elektrycznych. Ekologiczny środek transportu uznano za niebezpieczny

To koniec hulajnóg elektrycznych. Stawiają sprawę jasno-albo będą przepisy, albo całkowity zakaz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News