Kolejny producent pozwoli kierowcom odblokować samochód za pomocą Iphone'a

Kolejny producent pozwoli kierowcom odblokować samochód za pomocą Iphone'a

odblokujesz samochód z pomoca iphonea

Podaj dalej

Postęp technologiczny w branży motoryzacyjnej wiele zmienił. Dzisiejszy samochód to pojazd naszpikowany inteligentnymi systemami. Debiut długo oczekiwanego Apple Car będzie kluczowy, gdyż producent stale się rozwija. W 2020 roku Apple wprowadził obsługę cyfrowych kluczyków.

Kolejny samochód odblokujesz za pomocą iPhone’a

Producent iPhone’ów z Cupertino systematycznie rozwija swoje moce w sektorze motoryzacyjnym. W 2020 roku Apple wprowadził obsługę cyfrowych kluczyków do samochodu, a tym samym umożliwił klientom odblokowywanie samochodów za pomocą iPhone’a.

Jest rzeczą oczywistą, że aby móc skorzystać z tej funkcji, producent samochodu musi posiadać stosowną technologię. Pierwszym, który zrobił, było BMW. Wprowadzanie cyfrowych kluczyków samochodowych następuje bardzo wolno i jak wiadomo, wchodzi w grę tylko w nowych samochodach. Apple cały czas pracuje nad tym, by wprowadzić tę technologię do większej liczby samochodów a dziś wiemy, gdzie na pewno się pojawi.

Prototyp Genesis G90 2023
Prototyp Genesis G90 2023, Foto Stefan Baldauf

Kolejną marką, która zaoferuje cyfrowy kluczyk jest Hyundai

Jak informuje ostatni raport i dokumenty Apple, luksusowy Hyundai Genesis wkrótce również będzie obsługiwać cyfrowe kluczyki samochodowe. Dzięki temu kierowcy dostaną możliwość blokowania i  odblokowywania drzwi swoich samochodów za pomocą smartfona.

Ta funkcja działa na każdym iPhonie 11 i nowszym, w tym na niedawno zapowiedzianym iPhonie 13. Obsłudze Ultra-Wideband w iOS 15 sprawia, że całość jest jeszcze wygodniejsza, ponieważ obsługa zbliżeniowa działa bez konieczności sięgania po iPhone’a.

Na ten model przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ponieważ pierwsze modele Genesis z obsługą cyfrowego kluczyka samochodowego jeszcze nie pojawiły się na rynku. Dobra wiadomość  jest taka, że coraz więcej producentów samochodów wdraża nową technologię.

Jest nadzieja, że w przyszłości nasze tradycyjne kluczyki samochodowe zastapią smartfony, zanim to jednak nastąpi prawdopodobnie miną dziesięciolecia.

Prototyp Genesis G90 2023
Prototyp Genesis G90 2023, Foto Stefan Baldauf

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News