Klej do szyb to hit czy kit? Mechanik pokazał, jak ta "magia" działa [WIDEO]

Klej do szyb to hit czy kit? Mechanik pokazał, jak ta "magia" działa [WIDEO]

klej do szyb samodzielna naprawa

Podaj dalej

Bardzo częstym uszkodzeniem jakie trafia się kierowcom w trasie jest pęknięcie szyby. Na rynku jest sporo środków, które usuwają efekt pajączka z szyb. Znany mechanik postanowił sprawdzić jak działa świetnie reklamowany klej do szyb.

Magiczny klej do szyb to hit czy kit?

Znienawidzony przez kierowców pajączek czyli efekt po pęknięciu szyby, zwykle powstaje na skutek uderzenia przez kamień wylatujący spod kół poprzedzającego samochodu. Niefortunnie trafia na naszą przednią szybę.

Czy naprawa szyby we własnym zakresie oznacza – szybko, tanio i prawie bez śladu? Sprawdził znany z YouTube polski mechanik. To nie pierwszy raz kiedy testował produkty do naprawy szyb. W 2017 roku amerykański produkt nie dał sobie rady z pękniętą szybą. Czy dziś coś się zmieniło?

klej do szyb samodzielna naprawa
YouTube M4K

Sprawdził, czy chiński klej do szyb to faktycznie lepszy produkt

Mechanik trafił na reklamę produktu do klejenia szyb i usuwania tzw. pajączków w aplikacji Facebook. Reklamowany klej chińskiego producenta kosztował go „jedyne” 100 zł. Ten sam produkt jest dostępny na allegro za 19 zł. Tak działa siła reklamy. Czy w związku z tym klej do szyb działa i można usunąć nim odpryski tak samo dobrze jak robią to profesjonaliści?

Za model testowy posłużył służbowy Peugeot, gdzie uzyskanie efektu pękniętej szyby wymagało sporo wysiłku. Po przeczytaniu instrukcji, którą zawiera zestaw i oczyszczeniu uszkodzenia igłą, która tym razem nie była dostępna razem z produktem, mechanik przystąpił do działania.

Przymocowanie załączonego „rusztowania” i wprowadzenie kleju na uszkodzoną nawierzchnię wymaga na pewno manualnych zdolności. Klej do szyb po 40 minutach od zaaplikowania na uszkodzoną nawierzchnię wymaga jeszcze „żyletkowania”. Ta czynność to prawdziwa męczarnia, która udowadnia jedno- klej na pewno mocno trzyma się nawierzchni. Czy w efekcie udało się usunąć odprysk?

Wydaje się, że takie testy, pozwalają nieświadomym kierowcom zaoszczędzić niejednokrotnie sporo czasu i pieniędzy.

Przeczytaj również