Kilkaset złotych- tyle można zyskać na paliwo LPG. Kluczowa jedna data- warto się pospieszyć

Kilkaset złotych- tyle można zyskać na paliwo LPG. Kluczowa jedna data- warto się pospieszyć

pieniądze paliwo lpg dodatek

Podaj dalej

Dodatek na paliwo do domu, jakim jest węgiel, pellet czy drewno, to nie wszystko, co mogą dostać Polacy. To niewątpliwie ulga dla obciążonych wysokimi rachunkami portfeli. W najbliższym czasie zacznie obowiązywać zupełnie nowy. Kto i do kiedy ma szansę na dodatkowe 500 zł w portfelu?

Dopłaty na paliwo LPG z nowymi zasadami

Rekordowa inflacja pustoszy budżety Polaków, które rządzący postanowili nieco odciążyć, stosując dopłaty na paliwo do ogrzewania domów. Ci, którzy korzystają z węgla, kupią go taniej od gminy, ale problem z cenami mają wciąż ci, którzy wybrali bardziej ekologiczne LPG.

W niedługim czasie zacznie obowiązywać nowy przepis, który pozwoli nieco ulżyć im w płatnościach za ogrzewanie. Najprawdopodobniej zasady pozwalające na dodatkowe 500 zł dla domu przejdą zmiany. Jak pisaliśmy tutaj, brane jest pod uwagę wprowadzenie kryterium dochodowego. W takim przypadku na dopłaty mogliby liczyć ci o najmniejszych dochodach.

W związku z tym, że szczegóły nadal są ustalane i konkretów nadal nie ma, można wykorzystać ostatnie dni, by ubiegać się o dodatek na LPG dla domu.

paliwo gaz LPG z kryterium dochodowym dopłaty
PIXABAY

Jeśli spełniasz poniższe warunki, ta data jest kluczowa

Bez względu na to, jakie decyzje podejmą rządzący, warto niezależnie od uzyskanych dochodów złożyć wniosek o dofinansowanie. Dziś przysługuje ono wszystkim Polakom, którzy spełniają poniższe wymagania:

– główne źródła ogrzewania to kocioł gazowy zasilany gazem LPG –  co potwierdzi odpowiedni wpis do deklaracji CEEB, dokonany do 11 sierpnia 2022 roku,
– samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe jednoosobowe,
– prowadzą gospodarstwo domowe wieloosobowe wraz z osobą spokrewnioną lub niespokrewnioną, z którą pozostają faktycznym związku.

Wniosek o dopłaty na paliwo LPG można składać jeszcze tylko przez 4 dni. Ostateczny termin upływa 30 listopada. Dokument można złożyć nawet pozostając w domu, online – przez e-PUAP. Oprócz tego można go przesłać pocztą lub złożyć osobiście w urzędzie miasta, lub gminy. Dokument można pobrać tutaj. Obecne przepisy określają termin miesięczny na wypłatę 500 zł.

NIE PRZEGAP

Tani gaz dla polskich domów. Projekt na nowe dopłaty idzie do zmiany, niektórzy będą rozczarowani

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News