Kierowcy z takimi tablicami dostaną dodatek na benzynę lub diesla. Nawet 1000 zł na konto, gdy wypełnią jeden wniosek

Kierowcy z takimi tablicami dostaną dodatek na benzynę lub diesla. Nawet 1000 zł na konto, gdy wypełnią jeden wniosek

dodatek na paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Każdy dodatek na tankowanie w czasach drożyzny przyda się kierowcom, którzy wydają coraz więcej na koszty utrzymania. Pomimo tego, że od wybuchu wojny na Ukrainie minął już rok, ceny wciąż są na wysokim poziomie. Co za tym idzie, koszty dojazdu do pracy nie tanieją w całej Europie. Embargo na rosyjskie paliwa spowodowało, że pojawiły się różne programy pomocowe. W tym nowe finansowe mechanizmy wsparcia dla kierowców, którzy muszą korzystać ze swoich samochodów codziennie.

Dodatek na tankowanie dłużej niż zapowiadano

Kierowcom w całej Europie proponuje się zniżki bądź dodatek finansowy, który pozwala taniej poruszać się samochodem. Z niektórych mogą korzystać wszyscy, a niektóre programy przewidziano tylko dla tych, którzy udowodnią, że samochód jest im niezbędny na dojazdy do pracy.

Taki warunek muszą spełnić kierowcy z tablicami, których numer rejestracyjny informuje o tym, że są zarejestrowane we Francji. Czy Polacy zamieszkujący ten kraj, także mogą dodatek na paliwo dostać? Według informacji francuskich władz kryteria do uzyskania 100 euro na paliwo wyglądają następująco:

-należy zamieszkiwać we Francji metropolitalnej, Majotcie, Gwadelupie, Gujanie, Martynice lub Reunion i wskazywać Francję, jako kraj zamieszkania w zeznaniu podatkowym za 2021 rok,
-trzeba posiadać co najmniej 16 lat w dniu 31 grudnia 2021 r.;
-zadeklarować dochód za 2021 r. obejmujący nie tylko umowy o pracę, ale także zyski rolnicze lub zyski z działalności gospodarczej,
– samochód musi być ubezpieczony.

Co ważne, gospodarstwa domowe, w którym kilka osób korzysta z samochodu, zyskają sporo więcej niż niecałe 500 zł.

dodatek w euro na paliwo
Pixabay

1000 zł i więcej na tankowanie – w zależności od dochodu i osób korzystających z samochodu

Pomoc finansowa na tańsze tankowanie wypłacana jest na osobę, a nie na gospodarstwo domowe. To oznacza, że każdy członek skromnie żyjącej rodziny dojeżdżający swoim samochodem do pracy, otrzyma pomoc w wysokości 100 €.

W związku z tym para skorzysta z dodatku na diesla lub benzynę w kwocie 200 €. Emerytur i zasiłków dla bezrobotnych nie wlicza się do dochodowych widełek wskazanych w ustawie. Jak taki dodatek uzyskać?

Trzeba o niego wystąpić do urzędu jak najszybciej. Termin mija 31 marca. Wnioskować można online, dzwoniąc pod wskazany numer telefonu albo złożyć go bezpośrednio w urzędzie podatkowym. Formularz zawiera m.in. nr rejestracyjny pojazdu i numer podatkowy wnioskującego. Konieczne jest także złożenie oświadczenia o korzystaniu z samochodu w celu dojazdu do pracy. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konto kierowcy.

NIE PRZEGAP

To dla niektórych Polaków będzie zupełna nowość. Wydadzą na to obowiązkowo tysiące złotych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News