Kierowcy w panice wykupują ze sklepów jeden towar. Sprzedaż już wyższa o 23%

Kierowcy w panice wykupują ze sklepów jeden towar. Sprzedaż już wyższa o 23%

kierowcy pojadą wolniej

Podaj dalej

Nowoczesne samochody posiadają szereg użytecznych funkcji, które ułatwiają kierowcy podróżowanie, dbają o jego komfort i bezpieczeństwo. Czy to oznacza, że mają przewagę nad starszymi modelami, które kiedyś otwierało się z kluczyka i nie miały ABS? Niby tak, ale nie do końca.

Nie wszystko, co użyteczne jest dla kierowcy wybawieniem od kłopotów

Nowoczesny samochód to dla kierowcy spora wygoda. Oprócz tego, że nie musi się martwić o martwe pole przy wyprzedzaniu, czy też o wpadkę przy parkowaniu, to często wcale nie korzysta z kluczyka. To dlatego, że może korzystać z technologii, które pozwalają otworzyć i uruchomić samochód bezprzewodowo. Wystarczy dotknąć klamki, by wejść do środka i nacisnąć przycisk, by samochód uruchomić.

Takie rozwiązanie niewątpliwie jest bardzo wygodne, ale wymaga niecodziennych środków bezpieczeństwa. To dlatego, że pomimo tego, że posiada zabezpieczenie przed nieuprawnionym wejściem i uruchomieniem samochodu, to złodzieje zdążyli je rozpracować. Posługują się swoimi urządzeniami, które kopiują sygnał i samochód znika w kilka sekund. To w tej chwili powszechny sposób na zdobycie cudzego samochodu.

kierowcy wykupują blokady
Allegro

Ze sklepów znika jeden staromodny towar

Kradzieże samochodów metodą na tzw. walizkę są plagą nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii. Skala problemu jest tak duża, że kierowcy ruszyli do sklepów po zabezpieczenia przed złodziejami. Towarem, który znika ze sklepów w mgnieniu oka, są blokady kierownicy. To być może dziwne, ale to po nie sięgają właściciele nowoczesnych samochodów niewymagających kluczyków.

Sprzedawca samochodów Halfords odnotował wzrost sprzedaży urządzeń zabezpieczających o 23% w stosunku do ubiegłego roku. Kradzieże samochodów przez manipulowanie sygnałami wzrosły do 36% ogółu. To według informacji DailyMail, o 13% więcej, niż w zeszłym roku.

Połączenie nowoczesnych technologii ze staromodnymi metodami zabezpieczeń przed kradzieżą nie pozostawiają wątpliwości, że jest to nadal świetne i rozsądne zabezpieczenie. Mechaniczną blokadę układu kierownicy stosuje się w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po montażu stanowi integralną część kolumny kierowniczej. Działa skutecznie, bo całkowicie unieruchamia kierownicę za pomocą mechanicznego układu blokującego. Nie bez znaczenia jest tu cena, która w porównaniu do innych metod jest bardzo atrakcyjna.

Najtańsza jest wersja klasyczna, która nie dość, że jest łatwa w montażu, tania i zamykana na kluczyk, to pasuje do prawie każdego samochodu.

NIE PRZEGAP

Polacy wykupują ten towar od ręki. Daje więcej ciepła niż węgiel i mogą sporo zaoszczędzić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News