Kierowcy powinni to teraz zrobić w samochodzie - może zadecydować o utracie 1000 zł na rzecz mandatu

Kierowcy powinni to teraz zrobić w samochodzie - może zadecydować o utracie 1000 zł na rzecz mandatu

klakson sygnał dźwiękowy podstawa bezpieczeństwo mgła

Podaj dalej

Otrzymanie mandatu, wiąże się dziś ze sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli kierowcy udowodni się zaniedbanie w eksploatacji samochodu. Wielu nadal nie wie, że spowodowanie kolizji w takiej sytuacji wiąże się często z ekstra dopłatą. Ta może sięgać kwoty 1500 zł, co w przypadku najmniej zarabiających oznacza znaczną utratę dochodów. Dlatego warto zapobiegać sytuacjom, które mogą do tego doprowadzić.

To teraz dla wielu szczególnie ważny element w samochodzie

Teraz to, co jest szczególnie ważne dla wielu, to regularna wymiana filtra przeciwpyłkowego w samochodzie. Należy to robić regularnie, co około 15 000 kilometrów. W przypadku pokonywania dużych odległości nawet częściej. Zapowiedź konieczności wymiany tego elementu w samochodzie stanowią zaparowane szyby przy odpowiednio ustawionej wentylacji. Dlaczego to teraz takie ważne, gdy na zewnątrz jest coraz cieplej?

Otrzymanie mandatu jest możliwe nawet w takim przypadku. O ile kary za sam brak wymiany tego elementu nie ma, to skutki zaniedbań mogą kosztować więcej, niż filtr w sklepie. Wydatek nie jest duży. Ponadto w zależności od modelu, taką wymianę można przeprowadzić samemu przy odrobinie zdolności manualnych i bez wizyty w warsztacie.

Dla wielu kierowców kwota, jaka figuruje w taryfikatorze za spowodowanie kolizji jest ogromna. Mandat wynosi 1000 zł.

ryzyko mandatu dla kierowców alergików
Pixabay

Ryzyko mandatu jest teraz spore, jeśli jesteś w tej grupie kierowców

Wiosną ryzyko otrzymania takiego mandatu jest największe wśród kierowców – alergików. To oni mają do czynienia z atakami kichania, łzawieniem oczu itp.

Według niemieckiego TÜV, ataki kataru siennego za kierownicą mogą być naprawdę niebezpieczne. To dlatego, że w przypadku silnego kichnięcia można w niekontrolowany sposób przejechać dobre 30 metrów. To przy prędkości 100 km/h. Jak zbadali specjaliści, kierowcy z alergią mogą być tak samo niebezpieczni w ruchu drogowym, jak ci, którzy spożywali alkohol.

Dlatego oprócz korzystania z odpowiednich leków wspomagających zwalczanie objawów, pomocna jest wymiana wewnętrznych filtrów powietrza. Takich zabieg zwłaszcza, jeśli pokonuje się duże odległości przez obszary o dużym stężeniu pyłków, ogranicza ryzyko takich sytuacji.

W przypadku stosowania leków alergicy muszą zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. To pod kątem ewentualnych upośledzeń zdolności prowadzenia pojazdów.

NIE PRZEGAP

Teraz wszyscy kierowcy muszą to zrobić w samochodach. Nie będzie innej opcji jak mandat 1500 zł

Kierowcy buntują się przeciwko nowym wysokim opłatom od sierpnia. Kamery nowego monitoringu albo znikają, albo są dewastowane

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News