Kierowcy mogą w ten sposób dostać 300 zł co miesiąc na paliwo. Dokonanie formalności zajmuje minutę

Kierowcy mogą w ten sposób dostać 300 zł co miesiąc na paliwo. Dokonanie formalności zajmuje minutę

odliczenia na paliwo

Podaj dalej

Kierowcy dojeżdżający do pracy samochodem wydają co miesiąc pieniądze na paliwo. Właściciele diesli mają najgorzej, bo w ich przypadku tankowanie jest najdroższe. Jest jednak sposób, by część tych kosztów odzyskać. Wymaga to jednak dokonania jednej prostej formalności.

Pieniądze na paliwo co miesiąc do pensji

Kierowcy dojeżdżający do pracy mogą wydawać mniej na paliwo. Formalności wymagają złożenia oświadczenia, co nie jest skomplikowane. Odzyskać w ten sposób można nawet 300 zł miesięcznie na tankowanie.

Skorzystać z tego typu dopłaty mogą wszyscy, którzy posiadają umowę o pracę i świadczą ją w innej miejscowości, niż mieszkają. Ci, którzy posiadają kilka umów, mogą liczyć na więcej. Co ważne, nie muszą posiadać paragonów, jako dowodu poniesionych wydatków na tankowanie.

pieniądze na paliwo
Pixabay

Dla kogo nawet 3600 zł rocznie i gdzie składać oświadczenie?

Pieniądze na paliwo za dojazdy do pracy można odebrać, składając pracodawcy „Oświadczenie pracownika dla celów stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów”. Przysługuje ono pracownikom na podstawie pracowniczych kosztów uzyskania przychodu.

Mowa o nich w art. 22 ust. 2 ustawy PIT i można je zobaczyć na rocznym zeznaniu podatkowym. Dokument można pobrać bezpłatnie TUTAJ i po wypełnieniu dostarczyć do działu księgowości lub kadr u swojego pracodawcy.

Złożenie oświadczenia w skrócie oznacza, że każdy, kto je złożył, co miesiąc zarabia o 300 zł więcej. Nie ma znaczenia, ile naprawdę wydaje na paliwo na dojazdy do pracy. Musi spełnić warunek dojazdów samochodem do pracy i nie posiadać dodatku za rozłąkę.

Taka ulga na paliwo przysługuje nawet osobom dojeżdżającym do pracy komunikacją miejską. Różnica jest taka, że jej uzyskanie wymaga udokumentowania poniesionych kosztów.

NIE PRZEGAP

Polacy dostaną dofinansowanie do paliwa. Tak ministerstwo odpowiada na liczne petycje i monity

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News