Kierowcy, którzy wyprzedzali ciężarowego diesla, tego się nie spodziewali. Policjanci namierzyli ich z drona i wystawili im mandaty

Kierowcy, którzy wyprzedzali ciężarowego diesla, tego się nie spodziewali. Policjanci namierzyli ich z drona i wystawili im mandaty

kierowcy i kontrola z powietrza

Podaj dalej

Od jakiegoś czasu policjanci drogówki, korzystają  w swojej pracy z dronów. To narzędzie okazuje się być bardzo przydatne,bo kierowcy wpadaja jak śliwka w kompot. W ciągu dwóch godzin lubelscy policjani wystawili sporo mandatów.

Po raz pierwszy policjanci przeprowadzili kontrole z użyciem drona na drogach powiatu chełmskiego. Jak się okazało, akcja zakończyła się sukcesem i do państwowej kasy wpadnie trochę grosza. Kierowcy byli zaskoczeni, gdy zatrzymujący ich patrol wręczał im kwitki za popełnione wykroczenia.

Policjanci korzystając z drona, w ciągu dwóch godzin odnotowali 11 wykroczeń, a kierowcy dostali mandaty

Wykorzystany na potrzeby kontroli dron  obsługiwali operatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Pierwszą kontrolę z powietrza przeprowadzono w środę, na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze ( gm. Siedliszcze).

Poza patrolem powietrznym,  w obu kierunkach drogi wystawiono patrole policjantów chełmskiej drogówki. Wystarczyły zaledwie dwie godziny, by funkcjonariusze zarejestrowali aż 11 wykroczeń. Dowody zarejestrował dron,  a kierowców  zatrzymał patrol drogówki.

Nagranie grupowego wyprzedzania ciężarowego diesla, przez trzy samochody osobowe, udostępniła policja do publicznej wiadomości.  Kierowcy nie kryli zaskoczenia, bo nic nie wskazywało na to, że wyprzedzanie na zakazie nie ujdzie im na sucho.

Konsekwencją działań z powietrza były mandaty i punkty karne. Tego typu kontrole będą się powtarzać, w związku z tym warto się zastanowić czy warto aż tak się spieszyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News