Kierowcy ciężarowych diesli mają gdzieś przepisy! Za ten pokaz niebezpiecznego wyprzedzania nagrodziła ich podlaska grupa Speed

Kierowcy ciężarowych diesli mają gdzieś przepisy! Za ten pokaz niebezpiecznego wyprzedzania nagrodziła ich podlaska grupa Speed

wyprzedzanie na zakazie

Podaj dalej

Kierowcy ciężarówek często są bohaterami nagrań policyjnych  wideorejestratorów. Nie wiedzieć czemu, najlepszym momentem i miejscem do wyprzedzania wielkim dieslem, jest pojawienie się znaku zakazu wyprzedzania. Obojętne czy to znak pionowy czy poziomy.

Nieoznakowany radiowóz podlaskiej grupy Speed zarejestrował po raz kolejny, jak kierowcy ciężarówek traktują przepisy o ruchu drogowym. Tym razem do zdarzenia doszło na jednym z najniebezpieczniejszych odcinków krajowej ósemki.

Kierowcy diesli  za niebezpieczne manewry zostali ukarani mandatami

Na zamieszczonym poniżej nagraniu z kamery policyjnego wideorejestratora, bohaterowie ukarani docelowo mandatami strasznie się spieszą. Mamy nadzieję, że potencjalne mniej szczęśliwe wyprzedzanie na wzniesieniu albo w miejscu niedozwolonym, zrekompensuje rodzinom zmarłych utratę najbliższych. W związku z tym, że często argumentem stojącym za takimi zachowaniami, jest nerwowy dyspozytor, być może należałoby posadzić go raz za kółkiem.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Kodeks drogowy obowiązuje wszystkich kierowców, niezależnie od tego czy wiozą sami siebie czy towar do osiedlowej Biedry.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News