Kierowców w Polsce czeka prawdziwa rewolucja. Niektórzy oszczędzą blisko 100 zł

Kierowców w Polsce czeka prawdziwa rewolucja. Niektórzy oszczędzą blisko 100 zł

program dla kierowców redukcja spalania paliwa

Podaj dalej

Już niedługo kierowców czeka prawdziwa rewolucja, którą niosą ze sobą zmiany w przepisach. To będzie okazja, by nieco zaoszczędzić na posiadaniu samochodu, bo niektórym w portfelu pozostanie blisko 100 zł.

Ważne zmiany w życiu kierowców wchodzą w życie z dniem 4 września

Przepisy obowiązujące kierowców pozwolą im od 4 września zaoszczędzić nieco na rejestracji samochodu. Nowelizacja kodeksu drogowego znosi obowiązek posiadania nalepki kontrolnej i karty pojazdu.

Tym samym od 4 września właściciele samochodów zaoszczędzą na rejestracji sprowadzonego z zagranicy samochodu 94,50 zł. To dlatego, że obecnie płacą za kartę pojazdu 75 zł, za nalepkę 18,50 a opłata ewidencyjna wynosi 1 zł. Jeśli rejestracji podległa samochód zakupiony w Polsce zaoszczędzą dzięki nowym przepisom 19 zł.

Jeśli kierowca nie będzie chciał już posiadać nalepki kontrolnej, to 4 września może ją usunąć z przedniej szyby samochodu. W przypadku sprzedaży samochodu po 4 września nie będzie musiał przekazywać kupującemu karty pojazdu.

Karta pojazdu, jaką posiadają właściciele samochodów, traci ważność z dniem 4 września. Można ją zachować na pamiątkę lub przekazać staroście.

kierowcy zaoszczędza na zmianach prawa
Freepik

Rejestracja samochodu po nowemu pozwala zaoszczędzić na mandatach

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym określa, że koszt zarejestrowania samochodu od 4 września samochodu osobowego wyniesie 161,50 zł. Zmiana przepisów pozwoli kierowcom zaoszczędzić dodatkowo na mandatach.

To dlatego, że każdy kierowca jest dziś obowiązany posiadać dowód rejestracyjny, tablice i nalepkę kontrolną by jego samochód był dopuszczony do ruchu. Brak nawet jednego z tych elementów grozi mandatem w wysokości co najmniej 1500 zł (art. 94 § 2 kodeksu wykroczeń).

Właściciele motocykli też mogą się cieszyć, bo za rejestrację jednośladu zapłacą jedynie 122 zł, co oznacza, że zaoszczędzą 75 zł. W przypadku przerejestrowania motocykla zakupionego w kraju koszty rejestracji się nie zmienią.

Wysokie ceny paliwa. Kierowcy oszczędzają- przestali naprawiać samochody i nie robią przeglądów technicznych

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News