Kierowco, jest jeden sposób na tańsze tankowanie paliwa. Warto się nad nim zastanowić

Kierowco, jest jeden sposób na tańsze tankowanie paliwa. Warto się nad nim zastanowić

dystrybutory paliwa niższe ceny i ulgi jpg

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa nie sprzyjają zakupom samochodów z silnikiem diesla i benzynowym. Kierowcy poszukując alternatywnych rozwiązań, powinni się zastanowić nad alternatywnym paliwem, które nadal jest najtańszym sposobem eksploatacji samochodu.

Wybierając LPG można zaoszczędzić nawet 30 procent paliwa

Zakup samochodu, który pozwoli na tańsze tankowanie paliwa, nigdy nie jest łatwy. Na szczęście na rynku wciąż nie brakuje używanych samochodów wyposażonych w instalację LPG, a nawet nowych. Są wśród nich np. budżetowa Dacia Duster z silnikiem 1.0 TCe LPG o mocy 100 KM, czy Renault Clio 1.0 TCe LPG o mocy 100 KM.

Jeśli masz ograniczony budżet i stawiasz na samochód z drugiej ręki, warto go skontrolować przed zakupem. Ma to duże znaczenie, jeżeli chcemy dodatkowo zaoszczędzić na jeździe samochodem zasilanym gazem. Na przykład uszkodzenie sterownika lub czujnika prowadzi do oszukania komputera, co prowadzi do sytuacji podania bez potrzeby większej dawki LPG.

Wiadomo, że większa dawka to oczywiście wyższe spalanie i większe koszty przy dystrybutorze paliwa. Udany zakup, przy odpowiednich technikach jazdy przynosi dodatkowe oszczędności.

tanszy sposob na tankowanie paliwa silnik Dacia zasilany LPG
fot.Dacia

Każda z tych zasad pozwoli ci mnie wydawać przy dystrybutorze

Istnieją pewne zasady, których wdrożenie pozwoli ci znacznie zaoszczędzić. Warto je stosować, bo w najbliższym czasie nie spodziewamy się, że paliwa stanieją. Oto najważniejsze z nich:

  1. pilnuj obrotów silnika- jazda na zbyt wysokich i zbyt niskich obrotach nie jest efektywna, dlatego warto utrzymywać silnik zaraz poniżej optymalnego zakresu. To pozwoli spalać paliwo najefektywniej i w chwilę po wciśnięciu pedału gazu, samochód będzie gotowy do przyspieszenia,
  2. redukuj bieg, jeżeli wiesz, że będziesz potrzebował mocy,
  3. przy jednostajnej jeździe wrzucaj bieg na wyższy,
  4. najlepiej hamować silnikiem- spalanie wynosi wtedy dokładnie 0 l/100 km
  5. warto obserwować innych kierowców i planować- to upłynni twoją jazdę
  6. każde dynamiczne startowanie np. spod świateł, to większe wydatki,
  7. utrzymuj prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach- to spore oszczędności paliwa

Marzy ci się nowy samochód z instalacją LPG? Te modele są nowe, skandalicznie tanie i ekonomiczne

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News