Kierowca twierdził, że Tesla spaliła mu garaż. Nic by się nie wydało, gdyby nie jeden drobny szczegół [WIDEO]

Kierowca twierdził, że Tesla spaliła mu garaż. Nic by się nie wydało, gdyby nie jeden drobny szczegół [WIDEO]

Dallas-TX-Model-Y-Fire

Podaj dalej

Tesla coraz częściej jest obwiniana o spowodowanie groźnych pożarów. W marcu br. media w Teksasie doniosły, że zupełnie nowy Model Y zapalił się i w rezultacie zniszczył garaż. Dziś wiemy, jaka jest prawda.

Tesla Model Y spaliła garaż ale sama nie spłonęła?

Wiadomości o pożarach elektryków od Elona Muska szybko rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych. W tym przypadku telewizja Dallas Texas pokusiła się o komentarz, że ​​pożar  który „wszyscy widzieli w całym Dallas”, spowodowała „eksplodująca” Tesla.

Pojawiły się doniesienia mówiące, że zupełnie nowy Model Y zapalił się i w rezultacie zniszczył garaż. To w zasadzie nic nowego, bo taki przypadek miał miejsce kilka razy ale w tej sytuacji było sporo niejasności.

Po pierwsze, Model Y w dużej mierze pozostał nienaruszony chociaż cały przód zniszczył ogień. W związku z tym, że pożary Tesli najczęściej pochodzą od akumulatora, dziwi fakt, że ten wydawał się całkowicie nienaruszony. To bardzo różni się od innych zweryfikowanych pożarów Tesli, które kończą się spaleniem całego samochodu.

Tesla pożar bateria
foto credit: electrek.co

Haker ujawnił nagrania pokazujące, skąd wziął się pożar

Na nieszczęście dla Dallas Texas TV jej materiał dotyczący pożaru Modelu Y wydają się być fake newsem. Wynika to z faktu, że Model Y biorący udział w incydencie, dostarczył bardzo przekonujące dowody wideo.

Samochód, który trafił na złom znalazł kolejnego właściciela. Ten dostarczył materiał z incydentu, który zobaczysz poniżej. Udostępnił je na Twitterze znany haker Tesli @greentheonly.

Tesla W zeszłym roku zaczęła umieszczać dysk USB w schowku na rękawiczki, aby przechowywać filmy z trybu Sentry. Jak zauważył Green ta zmiana uratowała dowody wideo. Dysk USB nie wyszedł bez szwanku, ale nadal był użyteczny. Opublikowane wideo pokazuje, że pożar wybuchł w domu.


Inne nagranie kamer Tesli ujawniło nawet, że w czasie pożaru właściciel był wewnątrz auta. W związku z tym zarówno materiał wideo jak i zdjecia ze złomowiska przeczą, że samochód elektryczny był przyczyną pożaru.


Dallas Texas TV nie wycofał swojego marcowego posta o „ eksplodującej” Tesli Model Y , chociaż tweet usunięto. Z tak mocnymi dowodami wideo pochodzącymi z samego samochodu i zdjęciami nienaruszonego akumulatora, trudno polemizować.

Chociaż łatwość z jaką można uzyskać filmy z kamer Tesli budzi obawy dotyczące prywatności, to nie można się nie zgodzić, że są pomocne w wyjaśnieniu prawdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News