Kierowca przeczuwał, że na przejściu dla pieszych dojdzie do tragedii. Niewiarygodne co zrobił by ratować ludzi

Kierowca przeczuwał, że na przejściu dla pieszych dojdzie do tragedii. Niewiarygodne co zrobił by ratować ludzi

Podaj dalej

Policja z roku na rok, odnotowuje coraz większą liczbę wypadków. Niestety według statystyk, te do których dochodzi na przejściu dla pieszych, zajmują drugie miejsce. Kierowca tego samochodu przeczuwał zbliżającą się tragedię. Niewiarygodne co postanowić zrobić.

Kierowcy najczęściej zdają się nie zauważać przejść dla pieszych, które nie posiadają sygnalizacji świetlnej. To na nich najczęściej dochodzi do dramatów. W przypadku tego nagrania, cała sytuacja ma miejsce na jednym z takich przejść.

Kierowca zdecydował się na rozpaczliwy gest, by wyhamować rozpędzone auto

Trwający zaledwie 35 sekund film z kamery samochodowej, obrazuje jak niewiele brakuje do tego by pozbawić życia człowieka. Wystarczy mieć tylko samochód i pędzić przez miasto, bez zwracania uwagi na znaki. Tyle samo czasu zajmuje złamanie nogi, by zmienić bieg wypadków na drodze.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Główny bohater filmu chciał postąpić dobrze, ale miał nie do końca dobry pomysł. W rezultacie sam miał dużo szczęścia. Zatrzymanie ważącego kilka ton samochodu kopniakiem nie jest możliwe. To jednak wystarczyło by kierowca rozpędzonego samochodu zareagował.  Jeśli coś jest głupie a działa, to nie jest głupie.

Man kicks car to stop it from crashing into pedestrians from r/nextfuckinglevel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News