Kierowca nie widział gdzie jedzie, ale nie zwolnił. W karambolu zderzyło się 13 samochodów i 7 ciężarówek z silnikiem typu diesel

Kierowca nie widział gdzie jedzie, ale nie zwolnił. W karambolu zderzyło się 13 samochodów i 7 ciężarówek z silnikiem typu diesel

Podaj dalej

Wypadek drogowy z udziałem 20 pojazdów w niedzielny poranek, w tym ciężarówek z silnikiem typu diesel, spowodował śmierć dwóch osób. Do dramatu doszło z powodu gęstej mgły i nieostrożności kierowców.

Śmiertelny wypadek miał miejsce w niedzielny poranek, w Tajpej, 21 lutego około godziny 7:30.  Na autostradzie regionalnej nr 61 (autostrada zachodniego wybrzeża Tajwanu), w pobliżu granic hrabstw Chiayi i Yunlin,  panowały ciężkie warunki drogowe.

We mgle zderzyło się 13 samochodów i 7 dużych ciężarówek z silnikiem typu diesel

W wypadku uczestniczyło siedem dużych ciężarówek, w tym jedna przewożąca zbiorniki na gaz płynny oraz 13 samochodów osobowych.

W karambolu zginęli mężczyzna i kobieta. Osiem osób rannych w wypadku trafiło do szpitali. Jedna z nich  powiedziała dziennikarzom, że w tym czasie w okolicy panowała gęsta mgła i widoczność była mocno ograniczona.

wypadek osobówek i ciężarowek typu diesel
www.focustaiwan.tw

Kierowcy winni dostosować prędkość do warunków na drodze

Policja potwierdziła, że mgła rzeczywiście była przyczyną wypadku, chociaż  za karambol częściowo są  odpowiedzialni sami kierowcy. Zamieszczone w sieci nagranie z wypadku potwierdza tę tezę.

W związku z ograniczoną widocznością na drodze,  koniecznością jest zdjęcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających samochodów. Kierowca, który zarejestrował moment wypadku  jest przykładem tego, że rozwijanie dużej prędkości przy tak gęstej mgle, nie jest dobrym pomysłem.

 

Taiwan from r/RoadTrafficAccidents

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News