Kierowca musiał zapłacić od ręki 19 000 zł. Tyle wyniósł mandat za to, co przewoził

Kierowca musiał zapłacić od ręki 19 000 zł. Tyle wyniósł mandat za to, co przewoził

Kierowca musiał zapłacić od ręki 19 000 zł. Tyle wyniósł mandat za to, co przewoził

Podaj dalej

O ile polski nowy taryfikator robi wrażenie, o tyle mandat uzyskany za granicą to dla kierowców prawdziwy dramat. Nie tylko ze względu na stawki w obcej walucie, ale z uwagi na fakt, że trzeba opłacić go od razu. W takiej sytuacji przejażdżka po Hiszpanii może być mało przyjemna.

Jechał podejrzanie wolno więc go skontrolowali

Jazda autostradą wymaga od kierowcy jazdy zgodnej z przepisami. Nie chodzi jedynie o prędkość maksymalną, ale także minimalną, jaka nie spowoduje zagrożeń. Dlatego uwagę hiszpańskich stróży prawa przykuła zagraniczna ciężarówka.

Jak pisze dziennik „LaRioja”, kierowcę zatrzymano na autostradzie AP-68 w gminie Lardero (wspólnota autonomiczna La Rioja). To dlatego, że ciężarówka poruszała się podejrzanie wolno, a ponadto było wyraźnie widać, że jest przeładowana.

Agenci Sektora Ruchu Drogowego Gwardii Cywilnej postanowili skierować pojazd truckera na wagę. Wynik był znacznie większy niż dozwolony przepisami.

mandat tonaz ciężarówka
www.larioja.com

Za ponad 15 ton nadbagażu zapłacił na miejscu mandat na blisko 19 000 złotych

Jak donosi hiszpański dziennik, masa ciężarówki wyniosła blisko 56 ton więc kierowca otrzymał słony mandat do zapłaty na miejscu. W związku z tym, że przekroczył dozwolony tonaż o 15 ton, kara wyniosła 4000 euro.

Taki nadmierny ładunek jest niebezpieczny nie tylko dla kierowcy, ale i dla innych użytkowników dróg. Jak widać na zdjęciach, śmiało można stwierdzić, że do tego by doszło, gdyby nie interwencja funkcjonariuszy.  Ciężarówka, która przewoziła elektryczne i wysokoprężne wózki widłowe z Bilbao do Maroka.

Ze względu na tonaż pozostała na miejscu do czasu przeładunku. To nie koniec kosztów tego przejazdu. Wszczęto bowiem postępowanie wobec osoby, która dokonała załadunku. Grozi jej kara grzywny w wysokości 4000 euro, zgodnie z ustawą o transporcie lądowym. To tyle samo ile zapłacił kierowca.

mandat nadtonaż
LaRioja

Śniadanie w McDonald’s z limitem czasowym. Potem kierowca dostaje mandat powyżej 250 zł

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News