Kierowca Hyundaia niczym kaskader, przeskoczył autem przez podniesiony most [WIDEO]

Kierowca Hyundaia niczym kaskader, przeskoczył autem przez podniesiony most [WIDEO]

Podaj dalej

Poniedziałkowe poranki są zawsze trudne, a czas wydaje się biec bardzo szybko. Kierowca Hyundaia, ogromnie się spieszył, bo zdecydował się na ryzykowny manewr. Poranny skok przez podnoszący się most zwodzony, zarejestrowała kamera.

Main Street Bridge to dwuskrzydłowy most zwodzony, który obejmuje rzekę Halifax (Floryda, USA). Ma wysokość ponad 19 metrów,  w związku z tym niewielu chciałoby tak ryzykować.

Kierowca staranował samochodem szlaban i skoczył przez zwodzony most

Zwykle gdy oglądamy amerykańskie pościgi live, paradoksalnie bohaterami nie są  sportowe samochody. Podobnie jest w tym przypadku, bo trudno podejrzewać Hyundaia Santa Fe o sportowe emocje i osiągi.  Ten wyczyn, to był jednak niezły test dla jego zawieszenia.

Kierowca zdecydował się na skok samochodem, w momencie kiedy most zaczął się otwierać. Kamera zarejestrowała chwilę,  kiedy Santa Fe przebił ramię szlabanu i złapał powietrze wszystkimi czterema kołami, przelatując nad szczeliną. Wychodzi na to, że  druga generacja modelu, rzeczywiście ma miękkie zawieszenie, które dobrze amortyzuje wstrząsy.

kierowca hyundaia santa fe

Internauci żartują, że kierowca zapomniał iż McDonald serwuje śniadania przez cały dzień

Na filmie nie widać świateł hamowania aż do momentu  przyziemienia. W samochodzie na pewno ucierpiała maska i pękła przednia szyba  Nagranie kończy się wkrótce potem, ale  na pewno po przeciwległej stronie mostu, na kierowcę czekał kolejny szlaban. Tę tezę potwierdza policja, która teraz musi zainwestować w nowe szlabany.

To już kolejny raz kiedy funkcjonariusze policji poszukują kierowcy, który nie mógł się doczekać na przejazd . Miesiąc wcześniej, na podobny numer zdecydował się motocyklista z pasażerką na tylnym siedzeniu. Lądowanie w tym przypadku musiało być nieco bolesne.

Zdarzenie komentowane wśród internautów, jest przedmiotem żartów. Jeden z nich sugeruje, że przyczyną pośpiechu była chęć by zdążyć na śniadanie do McDonalda. Obojętnie gdzie spieszyli się obaj kierowcy, mamy nadzieję, że zdążyli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News